Avatar uživatele
annas

Jsou lepší obyčejné řetězy, nebo tekuté?

Kolik tekuté stojí a jak dlouho vydrží?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, rynek878, kapka před 4866 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem vám toto:

Nechcete utrácet za drahé řetězy, které stejně neumíte nasazovat? Italský výrobce autokosmetiky CBM nabízí řešení. Jde o tekuté sněhové řetězy. Klasické kovové články řetězů nahradila chemie. Speciální hmota se nanáší z tuby přímo na pneumatiku, kde přilne ke vzorku a po reakci s vodou ztvrdne. Tekutý řetěz vydrží několik kilometrů. Z pneumatik zmizí sám, pokud auto pojede pár kilometrů po asfaltu. V přírodě se chemický řetěz údajně sám rozloží. Na internetu je tento vynález k mání za 35 eur.

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/ser­vis-auto/61098/tekute-retezy.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

Tekuté řetězy na automobil
Italský výrobce autokosmetiky CBM nabízí novinku
v podobě tekutých sněhových řetězů. Klasické kovové články řetězů nahradila chemie. Speciální hmota se nanáší z tuby přímo na pneumatiku
, přilne ke vzorku a zreaguje s vodou
a ztvrdne.

Tekutý řetěz vydrží několik kilometrů, z pneumatik se odstraní jízdou po asfaltu. Je plně ekologicky odbouratelný.

Cena tekutých řetězů – na internetu je k mání za 35 euro.

link:

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/auto-moto/tekute_re­tezy_ve_spreji_o­brazek_fotogra­fie_video_insta­lace_a_pouziti­.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Nejlevnější tekuté řetězy,koupíte ve spreji po slevě už od 85 kč za 200ml.
Cena a množství napovídají,že pokud je použijete,nevydrží dlouho.
viz.zdroj

Zdroj: http://www.au­todilycz.cz/zbo­zi/tekute-retezy-ve-spreji-200-ml-ap2024/267448/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Kupte klasické řetězy. Ty běžné v marketech stojí několik stovek korun (kupují se podle rozměru pneumatiky), několi tisícovek stojí speciálnější která jsou dle mne vhodná pro ty co je musí často nasazovat. Mají neomezenou trvanlivost, pokud se neopotřebí užíváním, což u běžného řidiče prakticky nehrozí. Bavím se o obyčejném aut. Jejich nasazení zvládne i žena, není to nic složitého. když dítě obléknete do plenek, tak to zvládnete taky, ale nejdřív si to je potřeba doma nacvičit -platí i pro chlapy. Tekuté řetězy jsou na chvilku a jen „zdrsní“ povrch pneumatiky, klasické řetězy „zvýší“ vzorek, určitě se lépe uplatní ve sněhu než tekuté – lze je použít i v létě na trávě apod. Lze s nimi opatrně přejet i krátká místa která jsou bez sněhu Do auta je dobré ješt doplnit tažné lano, lopatkou na odklizení sněhu , třeba i nějakou chlupatou starou deku, pracovní zimní rukavice, výstražnou, reflexní vestu a dal bych tam i njakou baterku a osobně vozím i nějaké jídlo i pití i když jedu na nějakých 50 / 100 km, deku na zabalení apod. A to jezdím s autem, které lecos na silnicích zvládne víc než klasická.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Obyčejné jsou účinnější. S tekutými je mnohem znažší manipulace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Whali

To je otázka. Lepší jsou asi kovové, ale nasaď je. Já s tím mám problémy. Tento rok používám Originál tekuté řetězy, je to od české firmy Warp Car a jsou v poho. Sice zatím jsem je použil jen jednou na horách, ale pomohly mi z kopce k chatě. Chce to vyzkoušet a uvidíš. Kovové jsou kovové, ale nasazuj se s tím.

před 4467 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek