bolak

Jsou králíci samci taky plodný až do smrti?

Nejlepší odpověď
beer

V domácím chovu, kde se nenechávají zemřít stářím ano.
Divocí králíci umírající stářím jsou na samý konec většinou zesláblí (také díky nemocem) natolik, že už třeba nepřežijí zimu nebo uhynou hned po ní. V takových a podobných případech vždy existuje určité období neplodnosti stejně jako u zvířat ostatních.

Další odpovědi
anonym

Bohužel na toto nemohu správně odpovědět.Já jsem měnil samce po pěti letech, takže jsem nikdy neměl možnost vyzkoušet ho po dalších letech.
Ale pokud vezmu možnost, že bude připouštěn je párkrát za rok (já připouštěl deset samic několikrát do měsíce), tak je to možné.