Zlatý

Jsou dnes děti vychovávany špatně?

Kdysi (i na dnes tz. hyperaktívní děti, což jsou podle mne všecky) platilo pár na zadek, na starší i pár facek a zabralo to skoro pokaždé, tudíž to považuji za správnou metodu, jak vysvětlit nevysvětlitelné.
Nemáte pocit, že dnes se to s výchovou jaksi přehání (i když nevím, jestli lze dnes mluvit o výchově)?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Problém je hlavně v tom, že se dětem věnuje snad stále méně aktivně využitého času, jsou již odmala svým způsobem odtaženi od přirozeného běžného koloběhu života. Od útlého mládí odnaučujeme děti aktivně si hrát.

Další odpovědi:

V tomhle asi nebudu až tak úplně souhlasit,dříve se nebraly děti ani s dyslexií,dysgrafií,možná někde ve městech,kde rodiče zašli na vyšetření,ale na vesnici se těm dětem šoupla vizitka třídního blboňě,který se nenaučil ani číst a psát.Hyperaktivní děti také nezasluhují na zadek,jsem pro přiměřenou výchovu,ne jak tehdy zamýšlela paní Džamila,ale trestat je,když si nezaslouží,to by mě mrzelo.

Zdroj: http://www.21stoleti.cz/view.p hp?cisloclanku=2006111721

Zlatý

Asi jsem patřila mezi ty hyperaktivní děti, protože nějakých pár na zadek nebo facka na mě nijak nepůsobilo.
S odstupem let se divím,že to naši tak vydrželi.
Když vidím dneska ty děti- je to stejné jen s tím rozdílem, že je nikdo netrestá/jak které/ jsou jistě i vyjímky. Ale myslím,že nějaké tresty nic moc nepomohou ,děti jsou pak ještě vzdorovitější.
Náš vnuk snad nikdy nedostal na zadek, stačí mu vysvětlit a pohoda.

Doufám, že ne, protože mně je 13 a chovám se vždy způsobně , pozdravím a za všechno poděkuji ! Ve škole nemám horší známku, než za 2 a ani neznám nějakého vandala nebo narkomana. V naší škole se všichni chovají slušně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.