Pokročilý

Jsou digitální tlakoměry přibližně stejně spolehlivé, jako klasické rtuťové tlakoměry?

Jsou digitální tlakoměry, NA PAŽI, přibližně stejně spolehlivé a přesné, jako klasické rtuťové tlakoměry, používané v lékařských ordinacích?

Děkuji za váše názory a zkušenosti.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Elektronický tlakoměr může být stejně přesný jako rtuťový těsně po ocejchování. V provozu může nastat porucha mnoha součástek, které mohou mít vliv na přesnost, takže je to stejné, jako s jakýmkoli jiným měřicím přístrojem. Je potřeba ho pravidelně cejcovat. Protože přesnost rtuťového je daná fyzikálním principem, je vyloučené, ze by měřil nepřesně, pomineme-li posunutou stupnici.

Další odpovědi:

Bronzový

Před časem mně to taky zajímalo a v několika zdrojích jsem našel, že velmi zkušená obsluha rtuťového dokáže být přesnější. Ale pro běžného uživatele je výhodnější elektronický.

Stříbrný

Mám "domácí" digitální tlakoměr a měla jsem ho v ordinaci lékařky, která mi nejdříve změřila tlak svým rtuťovým tlakoměrem a pak jsem se změřila já. Odchylka byla 5 stupňů, což je v pořádku, protože tlak průběžně trochu kolísá. Domácím elektronickým tlakoměrem se musíš měřit tak, že si ho připneš na zápěstí 1 cm od zápěstní kosti a dáš si při měření měřenou ruku dlaní nahoru mezi prsa ve výši srdce, pak je měření objektivní.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.