Hakunamatata

Jsou antibiotika podávané zevně také takový sajrajt?

Myslela jsem, ze standardní antibiotika jsou špatne protože vybiji střevní mikrofloru. To tedy asi při zevnim použití odpadá. Co je tedy největším rizikem při užívání antibiotik mazanim na kůži?

Nejlepší odpověď
mosoj

Antibiotika užívaná zevně se používají pouze pro onemocnění kůže nebo na menší rány ( viz. Framykoin, Batrafen atd). Největším rizikem je, že bez antibiotik můžeš umřít, nebo přijít o ruku a pod.

Další odpovědi
anonym

Mohla by ses místo toho potírat rozemletým rohem z jednorožce a při velkých bolestech se ovívat netopýřím křídlem.

huxa

Asi tě rodiče nevychovávali a vidíš teď vše černobíle. Sajrajt, proč sajrajt? Antibiotika jsou vlastně jed, který zabraňuje množení se bakterií v našem těle. Tudíž celkem dvousečná zbraň, proto se s ní musí zacházet opatrně a nedávat je na vše, což se také takto dělá. Kůži ti také pokrývají miliony symbiotickým bakterií, které zabiješ mazáním antibiotik, nicméně raději si oslabit na nějaký čas část těla, než o ni přijít, ne?

badisko

muslet znamena hovno vedet …:D