jsem zamestnancem od prosince a muj plat je 8000 kolik dostanu od statu v dubnu

jsem zamestnancem od prosince a muj plat je 8000 a mam 4 deti kolik dostanu od statu v dubnu penez

Odpovědi
standa

Bohužel v tomto případě nedostanete nic, protože jste taky žádnou daň státu nezaplatil.

Teoreticky by mohla být řeč o tzv. ´daňovém bonusu´(§ 35c/4), ale zde je podmínka, aby vaše příjmy v daném roce byly alespoň 48.000 Kč.

DAŇOVÝ BONUS
Je-li nárok poplatníka na daňové zvýhodnění (=slevy na děti) VYŠŠÍ než daňová povinnost…, je vzniklý rozdíl daňovým bonusem.

Poplatník může daňový bonus uplatnit… (= stát vám zaplatí, i když jste žádnou nebo menší daň zaplatil)

ALE v dalším odstavci § 35c je větička o limitu, od kdy lze bonus uplatnit, a to jen tehdy, když vaše příjmy jsou vyšší než 48.000 /rok

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-dostanu-za-dane-kdyz-pracuji-od-prosince-ted-v-dubnu