Leoneo

Jsem vyučen bez maturity, mam šanci jako pojišťovací agent?

zaslal jsem zivotopis na nabítku zaměstnaní jako Pojišťovací agent ale nemam maturitu. Přesto si mě pozvaly na pohovor. Mám šanci.

Nejlepší odpověď
iwetax

Pokud umíte vnutit jalové krávě tele tak jo.

Další odpovědi
annas

Jak uvádějí Lucimia i Iwetax, je důležité získat nové zákazníky pro pojištění. Mít určité charisma, umět mluvit, abyste zákazníka přesvědčil o správnosti nabídky. Nevím, dost často jsou lidé nedůvěřiví, nevpustí Vás do bytu.
Samozřejmě musíte dobře znát podmínky pojištění, abyste poradil a doporučil vhodné pojištění.
Nás jedna agentka (vím, že neměla maturitu) získala pro spoření s liškou, ale neposkytla správné informace. Všimla jsem si toho až po jejím odchodu a šla do kanceláře smlouvu přepsat. Jak jsem zjistila později, z funkce ji odvolali.

Lucimia

Určitě šanci máte. Tuto práci může dělat i student, i kdokoli s ještě nižším vzdělání. Předpokládám že jde o agenta, který schání lidi na pojišťovací služby a žádný pevný plat tato práce nemá. Za každého nového zákazníka dostanete peníze. Já nevím, ale podle mě je to blbá práce, spíše přivýdělek, ale také znamená u jaké banky jste, některé banky maji skutečně blbé a nevýhodné nabídky, úroky, aj.
Píšu to proto že to dělal přítel, nakukali mu tam o tom jak je to skvělá práce a jak si tam vydělají miliony ale byla to blbost a lži. Skončil s tím.

Ale třeba se pletu a jde o úplně něco jiného. Každopádně zkusit to můžete.