Avatar uživatele
Poklice

Jsem v nesnázích

Prosím, co mám dělat. Za měsíc se mám stěhovat z nájmu, končí mi tam smlouva, kterou mi nechce majitelka prodloužit. Nemám peníze, absolutně nic. Nemam nikoho, mám dvě kočky a zaměstnání, za málo peněz, nechci kočky dávat pryč. Co mám dělat ? To ze mě opravdu bude bezdomovec :/, já fakt nevím l, v půlce prosince, tuším buď 7. Nebo 17, mám jít, nemám na kauci. Co mám dělat, jsem z toho totálně vyřízena

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Disraeli, cappuccino před 180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Trochu me zarazi, ze ani nevis, jestli se mas vystehovat 7. nebo 17.? Alespon to bys mela preci vedet, aby ses podle toho mohla zaridit. Tahle situace preci nenastala ze dne na den? Musela jsi o ni uz nejakou dobu vedet?!
Nemas rodinu, kamarady, pribuzne?
Co si treba najit nejakou ubytovnu?
Nepises odkud jses, jake jsou ve tvem okoli moznosti.
V prvni rade bych se obratila na socialku, at ti poradi, jake mas moznosti.
Dalsi moznosti je, najit si druhe zamestnani.

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Je mi líto, že se nacházíte v tak složité situaci. Tady je několik kroků, které by vám mohly pomoci:

  1. Krizová pomoc – V první řadě bude nezbytné se obrátit na místní sociální služby pro krizovou pomoc. Pokud vám končí nájem a nemáte kam jít, můžete požádat o ubytování nebo pomoc s nalezením nouzového bydlení.
  2. Komunikace s majitelkou – Pokud jste se s majitelkou domu dobře bavila, možná byste s ní mohla probrat možnost zůstat trochu déle, dokud si nenajdete jiné ubytování.
  3. Komunita – Možná je tu někdo, kdo by vám mohl dočasně nabídnout ubytování. Možná máte přátele, rodinu nebo spolupracovníky, kteří by vám mohli pomoci.
  4. Práce – Hledejte další zdroje příjmů nebo si najděte lepší práci, abyste mohla financovat nové ubytování. Zaměstnavatelé často hledají dočasné nebo sezónní pracovníky, zvláště během prázdnin.
  5. Kočky – Nikdo nechce dát své zvíře pryč, a chápu, že je to pro vás velmi těžké. Pokud se ocitnete v situaci, kdy nemáte jinou možnost, podívejte se na možnosti náhradní péče o zvířata. Existují organizace, které poskytují dočasnou péči o zvířata pro lidi v krizi.
  6. Finanční poradenství – Existují skupiny a agentury, které poskytují finanční poradenství a pomoc lidem v potížích. Mohli by vám pomoci vytvořit plán a strategii pro zvládnutí této situace.

Je důležité pamatovat na to, že tato situace je dočasná a že existují lidé a organizace, které vám mohou pomoci ji překonat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Zjisti si první přesné info o své situaci. Kdy ti končí smlouva, kolik máš peněz, jaký majetek, kolik potřebuješ, atd.

Projdi si různé příspěvky. ČR ráda dává příspěvky a jsou různé formy sociální podpory. A bezdomovec z tebe opravdu být nemusí. Internet máš, jak vidět (hledej). ;) Můžeš jít i na ÚP, tam by ti měli pomoci s finanční situací, říct něco o příspěvcích, sehnat lepší práci (lépe placenou a pro tebe ideálnější), dokonce zařídit rekvalifikaci, pomoci i nasměrovat při potižích. ÚP toho dělá víc, než jen shání práci… jen si projdi jejich stránky, zajdi pak na návštěvu, domluv se na něčem.
https://www.u­radprace.cz/web/cz/p­rispevek-na-bydleni1

Krom ÚP existují i různí poradci při finančních potížích a dluzích (velmi často i zdrama). Dokážou poradit, analyzovat tvou situaci, nabídnout (nejideálnější) řešení, možnosti, pomohu ti se v něčem zorientovat…
Pokud máš dluhy, je možná i konsolidace, domluvy na splátky, domluvení o odkladu splátek atd. Je to hlavně jen o domluvě.
Pokud budeš mít snahu, a řekneš si o pomoc (ÚP, poradci, psycholog – není se za co stydět, pro to se k nim chodí, atd), tak se to vyřeší. A bezdomovec z tebe opravdu nebude. NIKDO dnes nemusí být bezdomovcem. Tam jsou dnes jen ti, co tam být chtějí, respektive třeba nechtěli řešit problémy. Není tam snad nikdo, kdo by tam byl nedobrovolně. Protože práci a peníze se dají sehnat – vždy a všude a obzvlášť v dnešní době. Staší se trochu snažit,
A i ty nejextrémnější případy (nejen zadluženosti) mají svá řešení a neskončí bezdomovectvím.

V minulých otázkách jsi psala něco o špatné koncentraci a „co je s tebou špatně“. Nevěš hlavu a akorát zapracuj na tom, v čem nevynikáš, zkus najít příčiny problémů (nemusíš sama, zkus psychologa nebo jiné odborníky), změň přístup, svůj postoj, zbav se negativních návyků, zapracuj i na vlasnostech. Každá schopnost, dovednost (ale i třeba IQ) atd. lze cvičit, procvičovat a vše u každého lze zlepšit! Stačí vědět jak a pracovat na tom. Na internetu jsou rady jak se zlepšit v tom a tom a co pro to dělat.
Krom toho zapracuj na své finanční gramotnosti, přístupu k penězům a znalostech. Věř že vydělávání peněz opravdu není složité. Krom práce/zaměstnání, které je všude požehnaně, můžeš podnikat a investovat a není to složité, jak se zdá. Stačí jen hledat něco, co by tě mohlo bavit a čemu se věnovat. Pak na tom začít vydělávat a možnosti jsou takřka neomozené. Projdi si například seznam živností (pro inspiraci a orientaci), podnikat můžeš v čemkoli. To mohou být „alternativy“, kterými se v budoucnu můžeš živit, a které mohou být Xkrát výdělečnější než nějaké druhořadé zaměstnání. Projdi si mnohé knihy a učebnice (najdi si vhodné na internetu – podle kategorie a hodnocení); nemáš na ně? Nekupuj je. Choď do knihovny a půjčuj si je – za bezvýznamý roční poplatek. Některé jsou i skoro zdarma (za malý peníz) v antikvariátech nebo dostupné zcela zdrama na internetu v pdf.
Případně (později) zajdi na kurzy, semináře, dovzdělej se. To je samozřejmě dlouhodbá záležitost a ne krátkodobé/rychlé řešení… ale je to cesta, jak si změnit život a svou (nejen) finanční situaci k lepšímu. Stačí jen lépe rozumět financím a opravdu to není až taková věda (nemusíš roky a do detailu studovat ekonomii).
Všechno zlé může být k něčemu dobré. Využíj svůj stres a svízelnou situaci k motivaci – na sobě, na své situaci, na svých příjmech… Nakonec se ještě můžeš mít mnohem líp, než kdy dřív a mít pořádnou finanční jistotu. Zaměř se na to, co chceš a co nechceš a pracuj na tom. Něco si odřekni, něčeho se drž, hledej řešení a možnosti. S něčím se nespokoj, něco chtěj. Buď sebevědomější a važ si své hodnoty a vzácnosti života. Je to dar a nabízí mnohé. Příjmi svou současnou situaci a stav a pracuj na lepší.
Projdi si tady týpka, to je docela dobrý psycholog (a v česku jich pár taky je), a jeslti nechceš za ním osobně (komu by se chtělo až na Slovensko), můžou TROCHU pomoci i některé jeho videa: https://www.y­outube.com/@mar­tinlajprik/vi­deos
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1o61NefC11g&t=3s
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=rzCbRXxA­UbA

Proteď si třeba akorát najdi stabilnější a lepší zaměstnání (opravdu stačí hledat a najdeš lepší – většina lidí bývá skejslá někde, kde se jim ani trochu nelíbí a kde nejsou dobře ohodnoceni, i když by s klidem mohli pracovat na lepším místě, v lepším prostředí; nabbídek práce je na internetu všude dost, sepiš si dobrý životopis, motivační dopis, připrav se a ucházej se o lepší pracovní místa). Využíj k tomu i pomoc od ostatních, ostatní ti navíc rádi najdou nebo pomůžou najít práci, nejen ÚP. A pomoc se neboj a nestyď hledat, jestli ne od rodiny a přátel, využíj alespoň stát/úřady a odborníky – finanční, psychologické. Určitě se najdou i nějaké příspěvky a finanční výpomoc (seš ve státě, který stojí na šílených sociálních podporách, dávkách – tak jich využíj ;)).
Najdi si třeba levnější bydlení, ubytovnu, pokud ti to bude stačit, tak i třeba nebytové (mnohem levnější) prostory k pronájmu – úplně obyčejné. Snaž se si snížit výdaje, zapracovat na příjmech a neboj se využít těch fin. poradců – je jich požehnaně, mnohé poradny jsou zdarma a vyber si takové, které jsou v tvé lokalitě (plus si projdi recenze… jaký mají přístup, jak moc pomohli apod).
Možností je i práce přes agenturu. To sice nebývá vždy nějšťastnější a má to i svá úskalalí, ALE může to mít i mnohé benefity a hlavně to může být jen dočasné řešení (třeba na pár málo měsíců až se tvá situace zlepší a pak se poohldéneš po něčem ještě lepším, nebo začneš podnikat i postupně investovat). Navíc některé agentury za tebe i plno věcí platí a třeba i poskytují ubytování zdarma apod.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

„Je otázka, proč máte zaměstnání za málo peněz.“
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Promiňte, neudržel jsem se, ale…

Sranda to není, dvě, tři práce je málo, situaci by mohly řešit čtyři, možná pět prací. Hlavně žádnou neošidit (tohle bude zvláště důležité). Podívejme na naše politiky, jakým příkladem zde jdou.

Ale vážně. Zde je každá rada drahá, 4 – 5 prací za mzdu je jistota, že člověk alespoň přestane dumat nad smyslem života. To je bez debaty. Kočky rozhodně pryč. Vlastnit kočku nějak souvisí s emocemi, city a ty v kapitalistické společnosti jaksi nemají místo. Totiž i když se to nemusí zdát, city jsou hluboce spjaty s časem, tedy mít city je na čas nebývale náročné, se vším se srovnat, být díky tomu takříkajíc smart… Pche, takto investovaný čas je zde luxusní komoditou a máš-li takovou nastřádánu/nas­pořenu, budeš muset začít prodávat (zdejší pragmatici jistě dovysvětlí).

Co s kočkou: Vím jistě, že v aplikaci „daruji za odvoz“ operuje skupina, jejíž členové přijedou, darovaná zvířata (VŠECHNY, bez rozdílu) „s láskou“ přijímají a dále je využívají na odstřel, k tréninku, jako živé terče.

Držím palec 👊👊👊, hodně štěstí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

Znam jednu invalidni duchodkyni, ktera opravdu bojuje o preziti. Nedavano se ji podarilo prodat na FB asi 1,5kg knofliku za 800Kc!! Netusila jsem, ze knofliky se daji prodavat?!
Ted plete ponozky a za par dostane 500Kc.
Takze moznosti tu jsou, kdyz se chce.

Avatar uživatele
cappuccino

Napadlo te nekdy, najit si lepe placene zamestnani?
Znam i nekolik lidi, kteri maji k hlavnimu vydelku brigadu nebo nejakou obcasnou vypomoc.
Nejhorsi je, nedelat nic a cekat, co se stane!

Avatar uživatele
Disraeli

Plno lidí (i třeba dost zadlužených) se kolikrát vyhýbá finančním poradcům, z nějakých důvodů (většinou osobních; předsudky, neznalost, strach – například nedůvěra, neochota, bojí se, že je budou soudit, kritizovat a X dalších iracionálních důvodů a strachů). Ale pomni: máš finanční potíže. Nevíš, jak je řešit. Oni je řeší (a zpravidla úspěšně nacházejí řešení a pomoc). Jsou zdarma, jsou nápomocní a jsou zde právě pro to. PRo to existují, jsou zdarma, je to jejich práce a smysl. Nic tím neztratíš. To jsou fakta. Tak proč se jim vyhýbat?
Ztráta času to nebude. Vyber si vhodné poradce/společnost, pomoc, popřípadě i více (kdyby ti první z nějakého důvodu nevyhovovali). Nemáš se čeho bát. Kritizovat a soudit tě nebudou. A i kdyby (extrémně nepravděpodobně), tak se neboj občas někoho poslat do pchdele. ;) Je to někdy třeba.
A od toho tu jsou: aby řešili problémy, nesnáze, počítají plusy a mínusy, hledají a nabízejí řešení. Chodí tam různí lidi, mají různé problémy a z různýcch důvodů a chodí tam i naprostí imbecilové (což ty nebudeš) a oni většinou umějí jednat s lidmi, být tolerantní, chápaví, Specializují se na řešení finančních potíží a dluhů. Tak toho využíj. Stačí chtít, mít ochotu s tím něco dělat a říct si o pomoc.

Já osobně nemám rád finanční poradce – ale to se týká spíš poradců při investicích, podnikání, při poještěních atd. Tyhle opravdu nemám moc rád; neberu je jako skutečně nápomocné. Ale tohle jsou trochu jiní poradci (při řešení osobních problémů, a dlužnosti) a ty nepotřebuji. Avšak tihle skutečně dokážou pomoc a vyvést člověka z nepříjemných situací a správně ho nasměrovat.

Avatar uživatele
Disraeli

Jedna z mnoha možností: https://www.fi­nancnitisen.cz/in­dex.php?o-nas – existuje i plno jiných, ale ať prostě víš, že jsou. Jen si vyhledej poradce při finanční tíži, při dluzích apod. Alternativ bude dost.

Avatar uživatele
da ny

Je otázka, proč máte zaměstnání za málo peněz.
Mnoho lidí má 2 – 3 práce (o víkendu, na kratší úvazek).
Shánět pronájem se zvířaty nebo dočasné spolubydlení je problém…
V místě bydliště může být nějaký azylový dům, krizové centrum, vyhledejte.
Pokud pobíráte příspěvek na bydlení (od 30% nákladů za bydlení, z reálného příjmu), lze požádat o pomoc (příspěvek v hmotné nouzi).

Ve větších městech jsou církevní charity.
Řádové sestry bývají schopné nějaký čas poskytnout lidem v nouzi střechu nad hlavou,
za symbolický poplatek.
Hledat pracovní místo s ubytováním (zemědělství, výrobní firmy s nedostatkem pracovních sil).
Někdy horské hotely, penziony apod. Kočky by mohly být překážkou, dočasně někde umístit v útulku.

Nový příspěvek