Natee

Jsem-li od dětství pravák, lze se naučit stejně tak ovládat i levačku? Být „obouruká“?

Nějaké tipy na trénink? =)

Nejlepší odpověď
led

Pri troche trpezlivosti sa to dá naučiť. Chce to cvičiť, cvičiť, cvičiť. A hlavne nemyslieť na to pri cvičení a používaní.
Pre začiatok je dobré si pravú ruku zamestnať niečim iným a ľavou robiť požadovaný cvik.
Začnite s myšou od počitača.
Mne táto schopnosť pomohla pri práci. Každá ruka robila niečo iné na rôznych zariadeniach. Dobré je sa naučiť pri tom aj rozdeliť pozornosť.
Matky tak bežne robia, jednou rukou varia a druhou kŕmia dieťa a treťou kontrolujú domáce úlohy… aha majú len dve :)

Další odpovědi
bolak

Myslím že obyčejná vůle k tomu stačit nebude.
Já se levou trochu naučil, když jsem měl tři měsíce pravou ruku v sádře, ale naučil tak, že jsem psal velice pomalu a přečetl jsem to po sobě jen já sám.

Psát tak rychle a dobře jako pravačkou se už nikdy nenaučíš, možná kdyby lékařská věda zvládla prohodit hemisféry. Ale zkusit to můžeš, kolik ti je 20? Tak si vyhraň dalších dvacet let a já ti budu držet palce.

Jo a mimochodem, já sice neumím psát dobře levačkou, ale od toho úrazu s rukou mi jedna věc zůstala, a to že když jdu na velkou, tak se teď utírám levou rukou. Přeučovat už se nehodlám :)