Jsem divná?

Dobrý den,
je mi 13 let a..... (nevím jak to popsat…)
Například: Když jsem v nějakém obchodě, tak tam musím jít ještě 3 krát aby to bylo dohromada 4 krát.. :/
Nevím proč ale všechno co dělám musí být 4 ! :( :( :‚(
Nemůžu se toho zbavit ! Když to neudělám tak mám divej pocit :( že se něco ošklivého stane :‘( (doma) třeba že přijdu dom a bude třeba něco špatně (blbá nálada, nebo se rodiče pohádají) nebo se bude ječet nebo tak..) :(
A je to strašný včechno dělat 4 třeba se 4krát dotknout dveří od školy atd.. :‚(
PROSÍM POMOCTE :‘(
dĚKUJI ZA ODPOVĚD…

Nejlepší odpověď
Damiana

Nejsi divná, jen máš problém.
Kdy to začlo? Vzpomeneš se si na to, kdy jsi začala počítat do čtyřech poprvé? Tvé chování sice nemá racionální opodstatnění, ale to počítání ti po stresu z něčeho přináší úlevu. Ano, takhle se projevuje obsedantně – kompulzivní porucha. Obsese – stresováni situace, kompulze – tvá reakce, která tě uklidní (ono počítání). Není to nic tak strašného, jakmile se najde příčina, dá se na tom docela dobře pracovat – jestli tě to samotnou už obtěžuje a uvědomuješ si to, tím lépe.
Promluv si o tom s psychologem ve škole nebo v pedagogicko- psychologické poradně. Ve tvém věku jsou tyhle potíže navíc docela obvyklé – jsi hodně ve stresu, k tomu dospívání, kolektiv – člověk to musí někam „zahnat“ a vyventilovat – tohle je taková vlastní pomoc tvého mozku – když udělám to a to, všechno bude v pořádku. Není to klasická pověrčivost, ale je to už (trochu) problém. Neboj, bude to v pohodě. Držím palce:-)

Další odpovědi
badisko

No blba zprava muzes trpet ..Obsedantne kompulzivni poruchou …vice zde ..http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Obsedantně_kom­pulzivní_porucha dobra je ze se to da lecit …mela by jsi rict mamine popripade tatovi a zajit ke specialistovi ..my to tady nezjistime …ale normalni chovani to neni …

www

Ano, je to divné. Pravděpodobně jsi někde nebo slyšela, četla ap. Pokud si nedokážeš poradit sama, doporučuji navštívit alespoň školního psychologa.
Doplňuji:
Edit: ..někde něco..
Nebo se jen snažíš být před spolužáky zajímavá? Známí totiž měli podobně divné dítko 😁

bolak

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ob­sedantně_kompul­zivní_porucha
http://www.go­ogle.com/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&cad=rja&ved­=0CC4QFjAA&ur­l=http%3A%2F%2Fwww­.lundbeck.com%2Fu­pload%2Fcz%2Ffi­les%2Fpdf%2FBro­zury%2FObsedan­tne_kompulziv­ni_porucha.pdf&e­i=L6hRUeyXHMLa­Ovq7gfgE&usg=AF­QjCNEogoLdz_5EK­SFmvJ_CZdI-y369-g&sig2=E6ibdvK1c20DsCH8­ckCS-A&bvm=bv.44158598,d­.ZWU

vyhledej odborníka, a prozatím si pusť nějakej seriálm, doporušuju > http://www.csfd­.cz/film/71284-muj-pritel-monk/

kamila44444

Je to divné… Zeptej se školního psychologa a pokud nemáte, tak si ho sežeň a doma se o tom pobav s rodiči :) Jen tak se toho nezbavíš, jestli bez toho opravdu nevydržíš.

anonym

Tak teď už začínáš být divná. Pět otázek v rychlém sledu za sebou, které jasně hovoří o tom, že se nudíš. Tady nejsme na chatu. Pokud si chceš popovídat se svými vrstevníky, tak si na to najdi stránky k tomu určené.
Zde jsi na poradně Odpovědi.cz. Pokud máš dotaz, který Tě opravdu zajímá, tak se ptej. Rádi Ti odpovíme a budeme se Ti snažit pomoct.

iwrana

Připadá mi,že se rodiče doma dost často hádají a tebe to hodně trápí a těch hádek se hodně bojíš.A proto si hraješ takovou hru,že když něco uděláš čtyřikrát,že bude doma pohoda.Zkus si promluvit s mamkou,nebo s tatkou,podle toho komu se ti lehčeji svěřuje a řekni,jak moc tě trápí,že se hádají.Existují pro děti i linky důvěry,zkus tam zavolat a poradit se.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.