flinta

Jsem chudokrevná a chci mimi. Bude stačit brát Babyplan a nebo mám nejdřív doplnit Fe a kys.listovou?

Jak doplnit chybějící vitamíny a minerály před těhotenstvím?
Doplňuji:
A co partner? – Kuřák.

Nejlepší odpověď
Deli

Především kyselina listová se doporučuje začít užívat již v době, kdy těhotenství začínáte plánovat.
Jinak doporučuji navštívit Vašeho gynekologa a s ním se přímo domluvit, co a v jakém dávkování brát. Ne všechny výživové doplňky jsou vhodné pro těhulky. Lékař také může z krevního rozboru zjistit, co přesně a v jaké míře Vám chybí a pak Vám dá doporučení na míru.
Jinak přeji hodně zdaru, brzké otěhotnění, pohodové těhotenství a usměvavé miminko!

Partner – kuřák – by měl především přestat kouřit, nesvědčí to jeho spermiím, Vám ani budoucímu potomkovi!
Zda si doplní vitamíny či ne, to je jeho věc, na Vašem těhotenství to nic nemění. Kuřáci ale mají všeobecně málo vitamínu C, takže by měl něco začít zobat. A hlavně přestat kouřit…