Avatar uživatele
mosoj

Již jste se stkali s potravinami určenými pro ruský trh ?

Já dnes ano ( tvarohový krém a jogurt ). Vůbec se nedivím Rusům že to nechtějí.
Už je to v popelnici.
Doplňuji:
Každopádně šunty které EU posílala do Ruska sežereme my . Rusové si jenom polepší. Je dojemné jakou má někdo starost že budou hlady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, da ny, Agneta před 3540 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mirdas

Že by to nechtěli?
Po Putinovském zákazu dělají nájezdy na prodejny a vykupují vše ze západu co se dá.
Dělají si tak zásoby na horší časy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Netuším, na jaký shit jsi zrovna narazil – ale Rusové obecně potraviny z EU chtějí…
Koneckonců – už je kupují řadu let – nedělej si iluze o běžném sortimentu ruských výrobců…
😁
Mimochodem – se zájmem jsem si dneska početl, že v Rusku přecejen hlad mít nebudou, embargo na nákup potravin z EU už dovedou ´ošulit´ jejich ´překoupením´ přes Bělorusko a Kazachstán, takže celé ´Putinovo´ potravinové embargo bude mít za následek – v podstatě, jen zdražení těchto potravin o výdělek překupníků…
Doplňuji:
ZZZZZ – ani to stlačení ceny u potravin není pravděpodobné (nedozvíme se to – ale neočekávám je), Rusko má velký hlad (není soběstačné zejména ve výrobě masa a mléčných výrobků) – navíc vlivem embarga na technologie nedokáže zainvestovat, takže tato nesoběstačnost poroste.
Takže – i kdyby krátkodobě došlo ke stlačení cen, v brzku se opět vyrovnají – a celou Putinovu rétoriku zaplatí obyčejní rusové (největší část trhu pro potraviny masově dovážené z EU).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Pokud vím, tak třeba Madeta vyrábí pro Rusko a její výrobky jsou dobré.

Doplňuji:
Mowlo, vždyť jsem to před pěti dny říkala http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ceka-nas-konecne-zlaty-cas-konec-utahovani-opasku akorát to poškodí naše výrobce, protože to zatlačí cenu níž:-(((

Upravil/a: zzzzz

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

taky jsem se ještě nesetkal s hladem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Vzpomínám v 60 letech kupovali Rusoví v partiovce obrovské kufry z vulkánfíbru A nacpali si je botímkami Ani se nedívali na velikost a barvu. Štosy talířů kazovky s porcelánky nebo zbytky Doslova na metry.Brali si to na kšeft.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

…„šunty které EU posílala do Ruska sežereme my“…
😁
JÁ tedy ne…
Na výběr je dost potravin, které nejsou „šunty“.

před 3540 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

EU posílá šunty hlavně k nám:-(((

Stačí si koupit Milku nebo Fantu v Rakousku a u nás:-((( To je pořádný rozdíl v chuti:-(((
A co teprve prášky na praní, ten Ariel/Persil koupený v ČR nepere, stejný Ariel/Persil koupený ve Vídni pere a dokonce i voní, takže stěžovat si, že šunty jdou od nás do Ruska je divné:-((

před 3540 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek