mosoj

Již jste se stkali s potravinami určenými pro ruský trh ?

Já dnes ano ( tvarohový krém a jogurt ). Vůbec se nedivím Rusům že to nechtějí.
Už je to v popelnici.
Doplňuji:
Každopádně šunty které EU posílala do Ruska sežereme my . Rusové si jenom polepší. Je dojemné jakou má někdo starost že budou hlady.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Že by to nechtěli?
Po Putinovském zákazu dělají nájezdy na prodejny a vykupují vše ze západu co se dá.
Dělají si tak zásoby na horší časy.

Další odpovědi
anonym

Netuším, na jaký shit jsi zrovna narazil – ale Rusové obecně potraviny z EU chtějí…
Koneckonců – už je kupují řadu let – nedělej si iluze o běžném sortimentu ruských výrobců…
😁
Mimochodem – se zájmem jsem si dneska početl, že v Rusku přecejen hlad mít nebudou, embargo na nákup potravin z EU už dovedou ´ošulit´ jejich ´překoupením´ přes Bělorusko a Kazachstán, takže celé ´Putinovo´ potravinové embargo bude mít za následek – v podstatě, jen zdražení těchto potravin o výdělek překupníků…
Doplňuji:
ZZZZZ – ani to stlačení ceny u potravin není pravděpodobné (nedozvíme se to – ale neočekávám je), Rusko má velký hlad (není soběstačné zejména ve výrobě masa a mléčných výrobků) – navíc vlivem embarga na technologie nedokáže zainvestovat, takže tato nesoběstačnost poroste.
Takže – i kdyby krátkodobě došlo ke stlačení cen, v brzku se opět vyrovnají – a celou Putinovu rétoriku zaplatí obyčejní rusové (největší část trhu pro potraviny masově dovážené z EU).

zzzzz

Pokud vím, tak třeba Madeta vyrábí pro Rusko a její výrobky jsou dobré.

Doplňuji:
Mowlo, vždyť jsem to před pěti dny říkala http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ceka-nas-konecne-zlaty-cas-konec-utahovani-opasku akorát to poškodí naše výrobce, protože to zatlačí cenu níž:-(((

zjentek

taky jsem se ještě nesetkal s hladem

elektrikář

Vzpomínám v 60 letech kupovali Rusoví v partiovce obrovské kufry z vulkánfíbru A nacpali si je botímkami Ani se nedívali na velikost a barvu. Štosy talířů kazovky s porcelánky nebo zbytky Doslova na metry.Brali si to na kšeft.

anonym

…„šunty které EU posílala do Ruska sežereme my“…
😁
JÁ tedy ne…
Na výběr je dost potravin, které nejsou „šunty“.

zzzzz

EU posílá šunty hlavně k nám:-(((

Stačí si koupit Milku nebo Fantu v Rakousku a u nás:-((( To je pořádný rozdíl v chuti:-(((
A co teprve prášky na praní, ten Ariel/Persil koupený v ČR nepere, stejný Ariel/Persil koupený ve Vídni pere a dokonce i voní, takže stěžovat si, že šunty jdou od nás do Ruska je divné:-((