ptáč

Čeká nás konečně zlatý čas? Konec utahování opasků?

Budeme zaplavení jídlem z Evropy kvůli
ruskému embargu. Čeká nás konečně zlatý čas?
Konec utahování opasků?

Nejlepší odpověď
Agneta

No to budeš vidět, jak bude najednou všechno „levný“ :DDD
(už si hledej druhou práci, abys to mohl zaplatit)

Další odpovědi
zzzzz

U nás to jídlo pravděpodobně zdraží:-((

Rusko si to může koupit z EU nebo z USA přes nějakou jinou spojeneckou zemi:-(( Ten výpadek prodeje pro Rusko prodají výrobní firmy klidně pod cenu, jen ať to nemají na vyhození.
Třeba Madeta její výrobky mají krátkou trvanlivost, takže prodá i za málo:-((

Jakékoliv ekonomické embargo poškodí vždy všechny zúčastněné, je to umělé, negativní ovlivnění trhu a mělo by být zakázáno. Buďme rádi, že to je jen na potraviny, od nás jde do Ruska i hodně průmyslu a po takovém embargu by Úřad práce praskl ve švech:-(((

Určitě se mi nelíbí to co se na Ukrajině děje, ale ekonomické embargo to nevyřeší, spíš se to zhorší:-(((

Lamalam

Na čem si to jídlo uvaříme až Rus zavře plyn?

anonym

Myslíš, že dovčil jsme měli jídla ke koupi málo?
😉
´Útěchou´ nám může být leda to, že v Rusku budou mít buďto hlad a nebo výrazné zdražení potravin…
Doplňuji:
„Ruský člověk“ – a co teprve ´sovětský člověk´…
LOL
Mosoji – já o ně péči nemám – jasně, že Rusko kupovalo potraviny z EU a USA ne proto, že to pro ně bylo levné – ale proto, že Putin EU a USA neskonale miluje… Tedy – donedávna miloval, pak jej ale tito oblíbenci dožrali nesouhlasem s jeho lidumilnou a vstřícnou politikou vůči UA…
ROFL
Proboha – samozřejmě, že

  • Rusko není soběstačné ve výrobě potravin (ať si propaganda tvrdí, co chce)
  • Rusko potraviny kupovalo co nejlevněji to bylo možné (tedy nyní to bude dražší a zdražení se promítne i do koncových cen)
  • Rusko se (krátkodobě) s embargem vyrovná – klidně i za cenu hladomoru mezi chudšími (hele, všiml sis, že dovozu ´lepších´ potravin se ruský zákaz dovozu netýká?? – ti bohatší by Putina i s jeho proklamacemi ´hnali´)

___
A – všiml sis, že ani jeho – donedávna oddaní ´poddaní´ – tedy ti, kteří ´vědí´, nejsou současným stavem nikterak nadšeni??
Nesmíš číst jen ´proputinovské´ bláboly a spammery a ´tapetáře´…

mosoj

Mně jídlo nechybí. Ať ho pošlou do Afriky.
Doplňuji:
Mowla EÚ a Polsko není pupkem světa !!!!

Celá jižní Amerika jim dodá co budou chtít. Hlavně že zaplatí.
Navíc Ruský člověk není rozmazlený, neměj o ně péči. Nakonec to zaplatíme stejně my.

setapouch

Copak on neni? Ja se mam skvele, nevim, jestli muze byt lip…

arygnoc

moc by som nejásal.

pam§tám časy, keď sa pri nadúrode pálila káva, obilie, čaj, mlieko lialo do riek, len aby sa zachovyli ceny na trhu.

takže aby to „lacné“ jedlo neskončilo niekde v spalovni na výrobu elektriny.
v lepšom prípade niekde v afrke, kórei, …

:-Q

Questman

Já to říkal od začátku ať rusovi tu Ukrajinu buď nechaj nebo ať ho rozcupují na cucky, to co světová politická „elita“ předvedla na diplomatické scéně s Ruskem ani jinak skončit nemohlo. Mám pocit, že na nejvyšších postech sedí malé rozhádané děti a ne nejrozumnější zástupci národů, jak by tomu správně mělo být.

Jinák ptáči, tady už není z čeho brát ale počkej tak rok a odjeď třeba do Polska, protože tam bude jídla dost, hlavně teda brambor a zapíjet je budeš vodkou až začne Brusel předhazovat chudé státy Eurozóny ruskému medvědu doufaje v, pro něj, bezbolestný smír ;)

anonym

Zlatý časy už byly před 25 lety.
Klaus nám také na začátku revoluce říkal, že když si 5 let budeme utahovat opasky, tak doženeme Rakousko.
Opasky si utahujeme 25 let a stále se lépe nemáme.Takže naši mocní (a hlavně milionáři) se opět postarají o to, abychom se lépe neměli.

ponovotny

bude tu tolik jídla, že se do obchodů nevejde a budou ho z kamionů vyhazovat kolem silnic a lidi si tam budou nosit lehátka a od rána do noci budou žrát a potom jak z toho budou prdět, tak se to bude zachytávat do takových speciálních pytlíků a tím budeme topit.

mosoj

Mowla všiml sis , že jak se o situaci kolem Ukrajiny lže. Všiml sis , jak se západ snaží vyprovokovat konflikt za každou cenu.
Přečti si historii studené války. Možná tě dojde, že větší válečný stát než je USA, v dějinách neexistoval.

anonym

O situaci na UA se lže – jistě, politika je plná lží…
Ale – nevšiml jsem si nějakých „provokací západu“, tam jsou nějaká vojska NATO (apod.)? Tam operují „západní“ zbraně, ´poradci´…?
Tak to fakt nevím.
Naopak – všiml jsem si, že jakékoli snahy UA o sblížení se západem nelibě neslo Rusko (to chápu – omezování vlivu…) – dokonce tak nelibě, že vyvolalo ´krizi´ na Krymu a poté něco, jako občanskou válku.
Nebo snad chceš tvrdit, že tyto události vyvolal „západ“?? – a čím – mohu-li vědět??
___
Pokud jde o „studenou válku“ – proč se v historii nevrátit třeba k WWII, kterou ´rozpoutalo´ Německo spolu s Ruskem (tedy, se Sovětským svazem, blahé paměti)?
A kterou SSSR spoluvyhrál jen díky obrovským materiálním dodávkám „západu“?
___
O tomhle nemá smyslu polemizovat…
___
Současný ukrajinský problém je jednoznačně přímo zaviněn Ruskem, oni ´separatisté´ (abych pro ´zřetelnost´ použil v médiích oblíbený termín) by nebyli schopni bez materiální (a zřejmě i vojenské, jakkoli to Rusko popírá) pomoci tak dlouho a úspěšně odolávat.
A – upřímně, chápu, že Rusko není ´nadšeno´ rozpadem SSSR, ale to neznamená, že si současné samostatné státy může opět připojit jen proto, že to tamní režim chce – to bychom také za pár let opět mohli uvítat ´bratrskou pomoc´ – protože i my jsme se vymanili (a díkybohu za to) z jeho vlivu.

mosoj

No docela je mně tě líto.
Prostě Rusko dál ustupovat nebude protože nemůže a já ho chápu.

mosoj

Nejsem a nikdy jsem nebyl komunista. Docela jsem s tím měl problémy, ale před pravdou jsem nikdy nezavíral oči a zavírat nebudu.
největší válečný štváč jsou USA.

Agneta

mosoj >>>
+++
je to tak… já si na USA taky ráda odplivnu :D

Questman

Jak říkám, západní svět měl tři možnosti jak řešit ukrajinskou záležitost :

  1. Totální ignorace (max. informace v novinách, žádná pomoc Ukrajincům)
  2. Totální odpor (okamžité embargo na všech frontách proti Rusku, nasazení všech bojových jednotek do maximální pohotovosti a více než důrazné varování pro Putinovy masy)
  3. Vyčůraná politika (naoko pomoc Ukrajině, ve skutečnosti zneužití vztahů s Ruskem k navýšení cen a zvýšení výnosů z chudých zemí EU)

Myslím, že všichni víme, pro kterou možnost zvedl Brusel pravici (nebo spíše levici)…

Pepa25

„k navýšení cen a zvýšení výnosů z chudých zemí EU)“
O čem to mluvíš?

Agneta

Pepo >>> mluví o tom, že se za zavřenými dveřmi dělá jiná politika, než ta, co pak stojí v médiích.
+++
Skutečnost je prostě úplně jiná, a znát jí může jen málokdo:D