Zlatý

Jíte na Nový rok čočku?

Na pověry si moc nepotrpím, ale čočku na Nový rok si dávam pravidelně a je to znát :-) Jak jste na tom vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dal-li bych si čočku, rozhodně by to znát bylo (mám ověřeno - dopřávám si té dobroty několikrát do roka) - ale nemám ustálený ´jídelníček´ pro novoroční menu, dám si cokoli dobrého...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Jojo, dneska jsem dělala k obědu:-) Nevím jestli to má nějaký efekt, ale čočku miluju tak to beru jako důvod navíc proč jí uvařit;-) Stejně tak si dáváme do peněženky šupiny z kapra, ale že by to dokázalo udržet peníze víc než kdyby tam nebyly, to pochybuju. Spořivost nebo marnivost je v povaze, ne v tom čím se nadlábneš na Nový rok:-)

Zlatý

Tento zvyk u nás není,ale dnes jsem se ji rozhodla uvařit.Jinak během roku vařím a máme ji rádi. Bude k večeři a mám jen červenou,takže bude brzy uvařená.
Sůwičko - mám tomu rozumět,že díky tomu máš hodně penízků?

Zlatý

Už jsem si dal čočku k obědu,ale stejně budu muset zítra vstát a jít pracovat.:-)

Zlatý

Ne, vždy mně postačí ke spokojenosti chlebíčky z minulého dne. Vyrábím je jednou za rok a tak si dám ))

Pro sichr

Stříbrný

Pověry jsou sice pověry, ale mají i něco do sebe. Jeden rok jsem čočku na Nový rok neměla a zápasila jsem s penězi po celý rok více než obvykle. Takže jsem se rozhodla tomu trošku pomoci a čočku dnes mít budu.:-)

Zlatý

Ne cocku mam velice rad ..ale rodice ..vzdy na novy rok varili zelnacku.. takze v teto tradici pokrauji i ja ....

Pokročilý

Dávám. Tak jako do jiných luštěnin se při vaření přidá trošička sody a NENÍ TO ZNÁT .
Doplňuji:
Myslím jak penízky tak plynatost.

Zlatý

Nevím, že by to byly pověry, ale skutečností je fakt, že si už několik novoročních obědů dopřáváme čočku. Ta letošní, s uzeným a volským okem a opečenou cibulí, s okurčičkou a loňským chlebem byla vynikající. No, a časem se uvidí, zda se opět penízky budou sypat.

Samozřejmě udržuji tradice - nenazvala bych je pověrami - čočku pravidelně na Nový rok konzumuje celá rodina, i kdyby to měla být jen 3 zrnka - účastní se i luštěninoví odpůrci! :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Mám tolik penízků, kolik potřebujeme s kocourkem, nouzí netrpíme :-)

Bronzový

gagaga

ja kdyz jim cocku, tak je to u me taky poznat ..ale trochu jinak nez u vas !
dokonce to nekdy pozna i moje okoli .. :)
-iv-

Zlatý

annas

Čočka přináší penízky, K ní kousek vepřového, aby penízky neuplavaly, neuletěly, neutekly atd. :-)) Z různých důvodů je někdy třeba i novoroční jídelníček změnit.

Já osobně mám čočku moc ráda. Nejen polévku, ale i nahusto. V poslední době dělám tzv. čočku po brněnsku.

Zlatý

hanny 2

Tak to je důležité!Děkuji za odpověď!

Zlatý

Sůwa

Určitě to budeš mít jako my :-)))

Bronzový

gagaga

ja ne ..suwo ;(
ja to myslela tak, ze u vas se cocka premenuje na penizky a u me na " prdiky " :(

Zlatý

Sůwa

U nás je dost všeho... :-)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.