Jít na kobereček?

Všichni asi víme, co tento obrat znamená a běžně jej používáme. Ale zdalipak někoho napadlo, jak a kde vlastně toto sousloví vzniklo?
P.S. Doufám, že Kerberus přežije, že jí lezu do zelí, ale dle lišty se až k této otázce doposud nedostala.
Doplňuji:
Ačkoliv se odpověď Kerberus jeví jako zdánlivě věrohodná, při bližším přečtení uvedeného odkazu čtenář zjistí, že autor pouze dovozuje původ pojmu koberec z řečtiny.
Být na tapetě a pod. je skutečně prastaré, ale exlicitně „na koberečku“, se u nás začalo plošně používat od 20. let minulého století a fenoménu Bati, který měl kancelář v pojízdné kabině výtahu, takže mohl průběžně nahlížet do jednotlivých pater provozů. A připomínky sděloval právě na koberečku v omezeném prostoru kabiny zdviže.
Viz odkazy na ČT2.

Nejlepší odpověď
annas

Spojitost koberce, vlastně koberečku, se situací, kdy na nás šéf řve či jinak projevuje svou nelibost, je hodně stará, možná středověká, možná ještě starší. Vychází ze starého zvyku mocných radit se kolem zeleného koberce a k němu si také zvát podřízené. Možná prý ten zvyk zavedli Řekové, skoro jisté je, že úsloví zvát někoho na kobereček má původ v řečtině.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/koberecek--199831

Další odpovědi
anonym

Jít si pro nějaké pokárání,odsouzení činu,takový dnešní soud.Ve filmu Počestné paní pardubické byla scéna,kdy Jiřina Štěpničková,žena kata,měla stát na kůži,druhá na koberci.Obě byly „na koberečku“.

Drap

Zřejmě z toho, že když byl někdo zavolán k vrchnostio, tak byl na koberci. U běžných lidí se koberce neužívaly.