www

Jíme kuřata, kachny atd. Ale co se potom dělá s tím peřím?

Doplňuji:
Jde o to, že drůbež z velkochovů má peří nekvalitní a tedy nelze využít známými způsoby 😉

Nejlepší odpověď
beer

Pokud vím, je to problém. Recyklace je dost složitá a nákladná, jako přísadu do krmiv peří již některé státy zakázaly, ale našel jsem cosi o dalších úvaháh co s tím:
http://techne­t.idnes.cz/ved­ci-chteji-z-peri-vyrabet-plasty-jsou-ho-hromady-a-do-krmeni-nesmi-1po-/veda.aspx?c=A110405­_184002_veda_mla

Další odpovědi
pokazdejinak

nedávno jsem zahlédla kousek nějakého dokumentu, kde tuhle otázku taky řešili, ale zaboha nvm, co to bylo a kde to najít :/
každopádně peří z velkochovů je spousta biologického odpadu, který by se měl s pařáty a zobáky spálit v kafilerce, ale hledá se, jak ho radši recyklovat – myslím, že zmiňovali variantu výroby paliva nebo třeba izolace domů… tak snad už něco vymysleli

tom004

Peří se stále používá při výrobě dek,polštářů,bun­d,spacích pytlů ap.
V odkaze je jedna z mnoha možností.

http://www.vltav­skeperi.cz/

žolik

Peří z velkochovu se recikluje,doma když má někdo,husy,kachny vše doma spracují,peří s kuřat se dělá kompost do zahrady.

Zdroj: žolík