hawranek

Ježíš Kristus a Máří Magdaléna

Věřite, že Máří Magdaléna a Ježíš měli dítě?

Nejlepší odpověď
annas

Víra je víra, skutečnost je skutečnost. Takže těžko říct. Existují různé výklady. Zajímavý a rozsáhlý najdete v odkazu.

Tři ženy pobývaly celou dobu s Ježíšem: Marie, jeho matka, jeho sestra a Magdaléna, která je nazývána jeho snoubenkou. Marie se totiž jmenuje jeho sestra, jeho matka i jeho snoubenka."

Tato část Filipova evangelia bývá nejčastějším podkladem pro tvrzení, že Marie Magdalská byla Ježíšovou milenkou a manželkou. Pokud ale čteme dál, zjistíme, že toto tvrzení vztahující se k mystickému zasvěcení, může být pouze symbolické.

Marie Magdalská, kdysi považována za napravenou prostitutku
je dnes často mezi lidmi vnímána jako Ježíšova manželka či milenka. Oba tyto případy mohou být ale skreslené erotickým nábojem myšlení celého lidstva, bývají spojovány s erotickými představami. V prastarých příbězích je ale Marie Magdalská vykreslována ne jako objekt erotických mužských fantazií, ale je zde popisována jako významná Ježíšova učednice, která má k Ježíšovi velmi blízký vztah, dokonce je Ježíšem „milovaná víc než jiné ženy“ nebo „víc než jiní učedníci“. Láska nejvyšší znamená lásku Boží, znamená lásku k podstatě, která přesahuje rovinu mužskosti či ženskosti, znamená nejvyšší lásku člověka k člověku. Proto je z širšího hlediska Marie Magdalská považována za duchovní partnerku Ježíše – ne jen světskou či sexuální.

Podle některých autorů měl Ježíš potomky s Marií Magdalénou, s Marií Salomé mladší i se Salomé mladší. Marie Salomé mladší je považována za hlavní autorku Janova evangelia. Právě s Marií Salomé mladší je dnes nejčastěji zaměňována Marie Magdalská, zejména co se týká jejího života na jihu Francie a v západní Evropě, jakož i zakladatelství tzv. rodu Svatého Grálu. Z dostupných pramenů nelze jednoznačně pochopit, že zakladatelkou Svatého Grálu byla Marie Magdalská, podle některých zdrojů jí byla právě Marie Salomé, která šířila „pravé Ježíšovo učení“ v západní Evropě, pozdější podklad pro učení katarů. Marie Magdalská velmi pravděpodobně nikdy nepobývala v této oblasti.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-notabene

Další odpovědi
hanulka11

To je těžké- já nevěřím -je tolik dohadů a úvah

třeba zde

Když si Ježíše Krista tedy zkusíme představit jako ženatého muže, jaká by jeho partnerka musela být?

Věříme, vyznáváme a poznáváme, že Ježíš byl podobný člověku ve všem kromě hříchu. Jako vtělený Bůh byl neomylný znalec lidského srdce, které uzdravoval už během svého veřejného působení. Z toho nám vyplývá, že manželka Ježíše z Nazareta by musela být stejně čistá jako on sám a tedy i jeho matka.

Připomeňme si životní situaci Marie Magdaleny a za jakých okolností se s Ježíšem setkala. Marie Magdalská potkává Ježíše jako cizoložnice, které hrozí smrt ukamenováním. Je zrazená, velmi potupená… a opuštěná. Vstupuje její zachránce, jediný, kdo jí v tu chvíli rozumí. Přináší jí vnitřní uzdravení, odpuštění a ona se v očistném pláči obrací. Zde se nabízí otázka, nakolik by vztah Marie Magdaleny k jejímu muži-terapeutovi-zachránci, Ježíši Kristu, byl zdravý a svobodný? Ježíš by vždycky viděl i do nejzazších zákoutí jejího srdce. Nikdy by toho nezneužil. Jak by ale nesla, že její muž, jehož tvář denně vídá na vlastní oči, o ní ví naprosto všechno, ale on sám pro ni zůstává tajemstvím, které ona nikdy zcela neodhalí?

Ježíš Kristus tohle všechno a jistě mnohem víc, věděl. To jasně potvrzují i jeho slova: „Jdi v pokoji…“, kterými Marii Magdalenu povzbuzuje, aby šla životem beze strachu

Doplňuji:
Na úvahy o tom, že Marie Magdalena byla Ježíšovou manželkou či milenkou a porodila jeho dítě, které je oním legendárním Svatým grálem, je nutno pohlížet jako na literární konstrukce anebo na zárodek nově vznikajících legend, které jsou sice zajímavé, ale neprokazatelné, protože historické prameny pro ně neposkytují žádnou oporu

Zdroj: http://petrao­.signaly.cz/1012/je-kristus-a-marie-magdal