Chytrolín

Jezdíte na elektrokole?

Pořídil jsem si elektrokolo,které ovšem není schváleno pro provoz na pozemních komunikacích (Vyšší výkon a rychlost) Jak ale policie ověří že má motor větší výkon než je dovolený?Už vás nekdy policie zastavila na elektrokole?

Odpovědi
led

Na motore máte štítok o výkone. Pokiaľ elektrokolo dosahuje na elektropohon (bez šlapania) vyššiu rýchlosť ako je maximum 30km/hod (25km/hod?) už nie je kvalifikované ako vozidlo s vodičom bez vodičského preukazu.
Ja používam system PAS asistenčný pohon – treba šlapať, do 30km/hod pomáha elektromotor pri vyššej sa motor automaticky vypína. Takže v tomto prípade s Políciou problém nemám.

kablik

Nejezdíš náhodou na 220V?
Můžeš mi prozradit kde se takový stroj dá pořídit, taky by se mi to líbylo.

mafian730

Ahoj. No já zrovna přemýšlím, že si koupím tohle elektrokolo http://trefas­port.cz/elektro­kola/26705-maxbike-e-taal-2019.html vyplatí se za tu cenu? Jaké máte popřípadě vy?