T3NY

Jestliže mám dům v hodnotě nad 2 miliony znamená to, že jsem milionář?

Nejlepší odpověď
led

Milionarom je každý, ktorého majetok (nehnuteľný i hnuteľný) + hotovosť spolu s peniazmi v banke predstavujú hodnotu vyššiu než 1 milion peňazí.
(napríklad malý český jedno-dvoj-milionar v susedných krajinách s €uro ešte nemusí byť považovaný za milionára podľa domácej meny.)
Tí naozajstní milionári väčšiu časť hodnoty majú v majetku… peniaze musia „pracovať“ nie hlivieť v bankovom šuplíku, či pod matracom

Další odpovědi
Jita Vava

Já si pod pojmem milionář spíše představuji někoho, kdo má milion a více peněz volně k použití a nemusí si kvůli tomu prodat střechu nad hlavou.

Pepa25

Ano. Ono je těch korunových milionářů daleko víc, než se myslí. Třeba www.motejlek.com v seznamu nejbohatších Čechů píše jen lidi s majetkem od 750 milionů nahoru 😉 …

zjentek

jestli se ti takovej dům sype na hlavu a vyžaduje další meloun na údržbu a ty jej nemáš, znamená to, že seš v pr.deli stejně jako když máš LaFerrari a nemáš benzín ..nebo když máš statek a oběsí se ti koza, ty milionářu jeden

mosoj

A nejsi ?

dudu

Za opravdového milionáře se např. může považovat vlastník bytu, který pronajímá, svého bydla na něž tvoří oprávky, majitel pozemků zhodnocujících se ročně na ceně a přinášející pachtovné, ziskových akcií s vyplácenou dividendou nebo portfolia kvalitních investičních fondů. Hotovost pak má uloženu tak, aby výnosy z krátkých peněz alespoň pokrývaly inflaci.

Afterrain

Mame dum s trzni hodnotou 6800000. Po amortizaci je cena okolo 2500000 a jako milionar si nepripadam 😁