Avatar uživatele
bolak

Ještě se na základních školách rýsují okraje a obalují sešity?

Mě vždycky vrtalo hlavou, proč musíme strávit hodiny tím že rýsujem okraje a když to někdo neměl, tak hned žákovská knížka a poznámka. Proč tam teda ty dvě svislý čáry neudělaj rovnou při výrobě, když je to povinný. Stejně do těch sečitů tisknou linky nebo čtverečky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, aramah, Andělé, johana 56, Drap, Damiana, briketka10, anonym, Nerevarin před 4038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Je to věc učitele, jakou šiřku okrajů doporučí. Záleží také na předmětu, co se bude případně do okraje zapisovat (kromě data).
Také je pravda, že text, který není namačkaný k vnějšímu okraji sešitu, vypadá upraveněji, když začíná u nakreslené čáry.
Třeba u slohových prací se dělají okraje na vnější i vnitřní straně – to studenti většinou vítají – mohou napsat méně textu – to nereptají. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
huxa

musíš si vybírat sešity, které to už mají :))

stále to někteří učitelé vyžadují

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Matthew

Kupoval jsem sešity už s okrajema a obaly jsem vždycky tak pokreslil, že byla ještě učitelka ráda, že je nebudu mít i na ostatních :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

Ale jó, jen záleží v jakém předmětu.. :) V některém nepotřebujeme, někde jsme potřebovali jen vnější a někde potřebujeme vnější i vnitřní okraje u listu. Navíc je individuální i velikost okrajů :)
A obaly hlavně u učebnic, za to někteří dostávají i poznámku a sešity většinou taky, i když to se přežívá. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

Ve většině linkovaných sesitech už dneska ty okraje máš, no a obaly sešíty chrání například před postříkáním nebo pomačkáním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Tady máš jednu aktualitu, líp bych to neřekla…:-)
http://youtu.be/Ec­KCNLxdtHc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

my z toho kružítka měly vopruzený
prstíky naše malý dětský, ale nám s
tím pomáhal taťka jak bylo v tom
vídeu ta domácí manufaktůra :D

před 4036 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

jé, to je pěkná bbásnička

před 4036 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Damiana: no teda, co se člověk všechno nedozví :)

před 4037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

🙂

před 4037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Klára K.: nojo, ale pak přijdou o ty nádherný kolečka od kakaa, který jsem tam míval já, a co potom dnešním dětem zbyde? kde je ta svoboda za kterou jsme bojovali, když jsme zvonili klíčema na náměstí, když jsme bořili berlínskou zeď, když jsme po boku johna browna osvobozovali černochy?

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

bolak: Fuj, úplně se mi vybavilo, jak jsem propichovala stránky kružítkem a pak ty spojnice, stránku po stránce lajnovala…:-( vopruz:-(

před 4038 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek