Tereza69

Co je vnitřní a vnější svoboda?

Nejlepší odpověď
annas

Vnější svoboda vychází ze zákonů a různých nařízení a vyhlášek našeho státu. Vychází z toho, že kde začíná svoboda jednoho, končí svoboda druhého.
Jsou to vlastně naše možnosti.

Vnitřní svoboda je stav vaší duše, vaše myšlenky , intuice, využívání rozumu, vůle, ovládání se, zkrátka uděláte to, co chcete, co cítíte, ale nesmí to být v rozporu s vnější svobodou, tedy se zákony apod..
Jde o naše schopnosti a jejich využití.

Další odpovědi
Agneta

Je to jako s emigrací : ta skutečná, vnější, … – a ta vnitřní, kdy máš svůj svět a případná totalitní nesvoboda tě nemůže ovlivňovat :D

(vnitřní svoboda je důležitější, jak vnější)

gecco

Toto ´rozdělení´ je takto ´definováno´ podle faktorů, které danou „svobodu“ omezují.
Vnitřní svobodu omezují vnitřní faktory – zodpovědnost, strach…; vnější svobodu pak faktory vnější – zákony (třeba i fyzikální 😉, konvence…