Avatar uživatele
Cenobita

Jedna moje kolegyně má v práci v kanceláři asi 40 párů bot, co si o tom myslíte?

Může to být nějaké sexuální úchylka? Třeba fetišismus, exhibicionismus, nebo je to zcela normální? Ty boty zabírají podstatnou část plochy podlahy, u jiné ženy jsem toto neviděl. Akorát ve filmu Válka Roseových

http://www.csfd­.cz/film/2373-valka-roseovych/prehled/

měla ta paní takové velké skříně jen na boty, a tam jich měla opravdu hodně. Já mám totiž jiný systém, boty nosím do roztrhání a pak si teprve vezmu nový pár, paralelně boty nenosím. Jistě vím, že se boty musí někdy sladit k oblečení, ale 40 páru je trošku hodně.

Jak na to pohlížíte z psychologického hlediska, kolegyni je asi 55 let, není to žádná sexbomba. Zajímá mě sonda do duše oné dámy.

Nuk nuk: ne před manželem je tam neschovává, normálně to s ním i po telefonu řešila, že si jde koupit další boty, další indicie je, že ty boty nemá zase tak nějak extra v pořádku, některé jsou docela zaprášené, takže to nevypadá jako sbírka, spíš jako zásoba či skladiště (jako když se přijede s autem do pneuservisu vyměnit obutí), někdy si je obouvá podle oblečení, ale stejně mi připadá, že by stačilo mít jen tak tři páry … vysvětlení jejich pohnutek bych rád znal. I uklízečka se tomu smála, vůbec tam nemohla vytírat.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2778 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Jestli je to fetišismus, exhibicionismus či dokonce sexuální úchylka, se dá těžko soudit. Může být, ale to bychom museli vědět, co s těmi botami dělá. Ale jako normální chování to opravdu nevypadá. Je sice pravda, že my ženy jsme prý na boty dost zatížné a údajně je rády kupujeme i když jich máme dost, jen si nejsem jistá, že 40 párů není už tak trochu moc i na ženu. Co mne ale na Vašem vyprávění zaráží nejvíc, že je má v práci. Možná si tím skutečně léčí nějaký problém, ale možná je důvod prozaičtější, třeba je tam schovává před manželem :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Kdyby to byly boty tak je to normální ( třeba by je sbírala), ale takhle nevím.
Navíc, zbytečné starosti.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bububabu

Bohužel v naší společnosti kde každý závidí druhému i špendlík v oku je to čistý akt chtění vzbuzovat závist u kolegyn. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Také jako „Nuk nuk“ mě zaujalo, že je má v práci. Že by se chtěla chlubit kolegyním? Velký počet bot, kabelek je v dnešní době, nevím proč, jakýsi fenomén. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

40 páru bot ? Proč tak málo ??? U nás zatím jasně vede JuDr. Rejžková známá z kauzy Kramného, která jich má přes stovky… i ty, které nejdou nosit. Podobnost čistě náhodná ? Sběratelská vášeň bot ? Jinak nevím jak je tomu jinde ve světě, ale aspoň mají v čem chodit. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Samozřejmě, že nejlepší je, zeptat se přímo dané osoby. Pokud se nepřeměňuje na stonožku, třeba má na každý pár bot vzpomínku, třeba ty boty nemůže mít doma, záleží, zda to střídá, nebo chodí stále ve stejných botech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

že je to její věc, když se jí tam vejdou ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Že si ráda kupuje boty. Já si třeba rád kupuji hodinky.
BTW: Podobnou zálibu prý má současná britská premiérka paní May.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Myslím si o tom, že využívá zařízení zaměstnavatele
pro svou osobní potřebu, což může vést až k výpovědi.
[Pochybuji, že jí zaměstnavatel dal souhlas k použití
kanceláře místo skladu… (-:]

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je to úchalka,neví co s prachama a jen se předvádí.
Taková paní to nemá v makulce v cajchu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cenobita

luckykubrt:

Jo tak to JUDr. Rejžkové, to jsem nevěděl, ale proč ne, je pěkná a sympatická, ale raději bych s ji díval do očí než na nohy.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

Nuk nuk:

Ne před manželem je tam neschovává, normálně to s ním i po telefonu řešila, že si jde koupit další boty, další indicie je, že ty boty nemá zase tak nějak extra v pořádku, některé jsou docela zaprášené, takže to nevypadá jako sbírka, spíš jako zásoba či skladiště (jako když se přijede s autem do pneuservisu vyměnit obutí), někdy si je obouvá podle oblečení, ale stejně mi připadá, že by stačilo mít jen tak tři páry … vysvětlení jejich pohnutek bych rád znal. I uklízečka se tomu smála, vůbec tam nemohla vytírat.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nuk nuk

Mě na tom vážně fascinuje ten fakt, že je skladuje v práci. Možná má vážně nějaký komplex nebo tak, a kompenzuje to tím, že se svou obuví v práci předvádí. taková výstava nebo něco na ten způsob. Těžko říci.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

Ano také to tak vidím. Trošku mě trápí ta její redundance – já jsem totiž opačný extrém, mám v práci jen jedny náhradní (a jen pro jistotu). Ještě zajímavější je že jsem ji slyšel jak brebentí do telefonu, že si „běží koupit botičky“. tedy nejsem odborník, nebudou to žádné drahé modely, nejspíš jen nějaký levný šunt, ve kterém se stejně nedá dlouho chodit a bude to také asi jen na efekt, ne nachození. Ne nadarmo, když se ozývá dupání těchto střevíců po chodbách se mi vybaví peprné označení ženy „dupačka“.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

xxx3:

Vím, že je to její věc, ale je to jistý způsob komunikace s okolím, tak bych tomu chtěl správně porozumět, nejsem totiž žena a nedokážu všechny typicky ženské komunikační nástroje správně vyhodnocovat, jsem v tomto trošku omezenec.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

no, nejlepší by bylo zapomenout na existenci „typicky ženských nástrojů komunikace“. Pokud někdo sbírá známky, tak to také nemusí znamenat, že to je způsob komunikace s okolím, nedej bože mužský. Nevyvozoval bych z toho nic víc než to, že „ulítává na botech“.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

marci1:

Osobně a vnitřně se také kloním k názoru, že je to jen exhibice, ale na druhou stranu, nechce aby se okolí soustředilo právě na ty boty a aby se o tom mluvilo, co má na nohách, jestli ji to sluší, prostě že se chce dostat do řečí.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

Kelt: ano to je jistě jedna z možností, ale ne každý odpoví na přímou odpověď pravdu, může mi říct třeba že má hodně peněz a neví co s nimi a má boty ráda, přitom pravda bude úplně jinde.

před 2778 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek