Avatar uživatele
Konan-Pain

Je zde chovatel potkanů?

Kamarádka si vzala ze zverimexu dva potkánky – prý obě samičky. Ale ukázalo se, že jeden je sameček. Bohužel již stačil samičku oplodnit.

Ptá se, jaké barvy mohou vzniknout zkřížením /samičky – Bílá s černou hlavou × Dumbo černého potkana s japonskou kresbou (asi nestandardní) / aby mláďátka začala nabízet.
Doplňuji:
Barvy a jestli se dají odhadnout i znaky. /fotky rodičů nemám/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 3944 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pohlavně dospělí potkani se dají od sebe podle pohlaví rozeznat dobře. Zvláště prodavač ve zverimexu by měl tyto základní věci znát.
Barevné varianty mláďat zatím neřešte, stejně je budete muset prodávat jako křížence různých barevných variet.
Na potkany je na této poradně odborník uživatel mojitek, snad se „objeví“.
Doplňuji:
Mláďata narozená z tohoto spojení ponesou geny obou rodičů a netuším jak je to s dominancí nebo recesivitou jednotlivých barevných zděděných znaků. To je sice ABC genetiky, ale u potkanů nejsem vůbec v genetice zdatná.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ladaadal

Skoro vše, co píše Mochitek je přesně tak. Jen ho poopravím – ve zverimexu nemuseli být potkánci malí. Stalo se mi, že mi jednoho prodávala holka způsobem, že bych ji okamžitě vyhodil, kdyby to šlo. Se strachem natáhla hnusnou rukavici, vzala ho za ocásek (to jsem myslel, že ji jednu fláknu) a hodila do krabičky s tím, že jde o samičku. Když jsem ho vyndal z krabice a vzal do náručí, bimbali se mu mezi nožkama koule větší jak jeho hlava. Prodavačce jsem okamžitě přede všema vynadal a dodal, že nechápu, jak může mít dvě děti, když nepozná pánské přirození a varlata. Později už jsem ji tam naštěstí neviděl. Takže, to, že někdo prodává ve zverimexu ještě neznamená, že se vyzná ve zvířatech.
A drž se Mochitkovi rady, potkánci mají březost několikrát do roka a vrhy bývají dost početné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

děkuji Bohemice. To,že ve zverimexu vlastně nevěděli co prodávají znamená,že mláďata byla ještě velmi ,velmi malá-u nich se těžko pozná jestli je to ON nebo ONA.No ale k těm barvám : odpověď je- můžou se narodit mláďata všech barvev.V jednom vrhu můžou být jak bílá,tak i zcela černá,krémová nebo strakatá mláďata .U potkánků to nejde dopředu říct dle rodičů. PS: kamarádce poradte,at jde se samečkem na veterinu a nechá ho vykastrovat,protože zanedlouho bude řešit stejný problém..
Doplňuji:
ladaadal : 🙂

Upravil/a: mojitek

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
LuK4S3k CZ

Nevím jaké barvy vzniknou ale potkan se asi moc dobře nabízet nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

doplňuju : mohli být příliš malí nebo (jak psal Ladaadal) byla prodavačka prostě jelito.

před 3942 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek