Avatar uživatele
Pokročilý

Je zapisovatelka na Státním zastupitelství státním zaměstnancem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Obecně ano, ale nebude státním zaměstnancem ve smyslu §5 služebního zákona (t.č. na podpisu u prezidenta), neboť na "zaměstnance, který vykonává pouze pomocné, servisní nebo manuální práce ve správních úřadech" se tento zákon nevztahuje (§2).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano. Státní zaměstnanec je zaměstnanec veřejné správy (úředníci, soudci, státní zástupci, učitelé na státních školách, hasiči, policie, armáda apod.).

Zdroj: http://kdojeto.superia.cz/stat ni_sprava/statni_zamestnanec.p hp

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.