baghira

Je z otisku prstů možné zjistit pohlaví?

Druhý dotaz: je z otisku prstů dvou osob možné zjistit příbuzenský vztah? Resp. je v nich nějaká dědičná podobnost?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jak se zdá, tak dle jisté nové metody to již lze.
Příbuznost se přes ně asi poznat nedá, neboť i jednovaječná dvojčata mají různé otisky.

Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/evropa/cla­nek.phtml?id=47­3890

Další odpovědi
hanulka11

ano, také jsem četla že dnes již podle nových výzkumů se pozná pohlaví a toto je také zajímavé…

http://www.bj-diagnostik.de/test-otcovstvi/test-sourozenectvi.html

www

Z papilárií ne, ale z DNA, která v nich je, již ano.

Ella

otisky prstů jsou jedinečné, stejně tak jako sněhové vločky – nikdo na světě nemá stejné otisky, i když některé smyčky jsou si podobné. Pohlaví podle otisků zjistit nejde a pokud někdo tvrdí, že je, tak mi to nepřijde reálné – možná podle velikosti otisku, lze hooodně vzdáleně určit, jestli to byl muž nebo žena – přece jen, muži mají většinou mohutnější ruce než ženy. Dědičnost v nich není žádná, jak psal kolega přede mnou – i jednovaječná dvojčata mají rozdílné otisky prstů