annas

Náhoda neexistuje. Jde vždy o shodu okolností, souvislostí, že se něco událo tak, jak se událo.

Naposled jsem vysvětlovvalu u otázky
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-pad-letadla-bere-jako-nestesti-a-ne-jako-smula-kdyz-je-to-temer-vzdy-souhra-nahod-lidsky-faktor

V archivu najdete další vysvětlení

Vezměte si opak, třeba dvojčata si nejsou vzhledově podobná. Najdeme na světě nejméně sedm našich dvojníků.

Lidé se mohou podobat tím, že mají něco stejně výrazného, podobný účes, patří ke stejnému typu. „Dvojník“ je přesně takový, jak ho vnímáte, zda jsme ho někdy viděli atd. , Ale je jiný, protože neznáte jeho myšlenky atd.

Neexistuje zase tolik skupin lidí, u nichž by se nenašlol něco shodného (nemyslím barvu pleti či rozdílnou rasu). Patří ke stejnému typu.

Nebo si vezměte genetiku, když se prapra… setkali, tak se mohly geny šířit dál a stále kolují atd. .

Můžete se na tento jev podívat z poheldu esoteriky.
http://horosko­py.spirit.cz/in­dex.php/ostat­ni/zajimavosti/484-dsiva-fakta-dvojnici-z-antisvta

Další odpovědi
Kepler

Nic není nalajnované a taky není nic dílem náhody (s výjimkou jevů v mikrosvětě). Lidé rádi hledají a vytvářejí spojitosti tam kde nejsou. Vše co se děje, je řetězcem příčin a následků. Takový je můj názor, se kterým je ovšem možno široce polemizovat.

Drap

Záleží pouze na tom, z jakého úhlu pohledu se na věci díváš a čemu věříš.

ivzez

Hapiky,
nestačí, že si podobné nesmysly necháváte přeposílat
na e-mail, musíte nás ještě krmit i tady?

Nesouhlasím s názorem, že náhody neexistují.
Existují.

Věřte si, čemu chcete, v tom Vám nikdo bránit nemůže.
Ale buďte tak laskav a nikoho tím neobtěžujte!

hapiky

ivzez: Připomínáte mi politruka, ale řekněte mně, co Vás opravňuje mluvit za jiné? Asi Vám není jasné, že je to veřejná debata, takže i podprůměrně inteligentní člověk při domnělé nevhodnosti otázky protestuje pouze za sebe. Cítíš se, nebo nedej Bože jsi snad administrátor ?

ivzez

Kdyby má odpověď nebyla úplně jasná:
Takové otázky budu nahlašovat ke smazání jako obtěžující.

hapiky

ivzez: Asi to nahlašování máš v krvi

hapiky

Kepler: Ale ty spojitosti tam nepopiratelně jsou

Kepler

Nevím jaké spojitosti máš na mysli, ale třeba takových s tím číslem 11 si můžu použít tisíce jiných a se zcela jiným výsledkem.

hapiky

Spojitosti presidentů Lincolna a Kennedyho

Kepler

Tam vidím jedinou spojitost – oba byli prezidenti USA. Co jiného myslíš?

hapiky

V prvním odkazu je 14 stran plných neuvěřitelných náhod

annas

Náhody neexistují. Ale zda jim věříte, vaše věc. Neberu vám to.

Mělo to tak být. Stalo se. Někde jsem už vkládala otázku na srovnání obou prezidnetů.