zjentek

Je vůbec v lidských silách vymanit se z tak porouchané společnosti, že už se prakticky stala zhoubou/zhoubnou?

Jak? A kdyby to bylo možné, tak kam? Myslíte, že jedinou schůdnou cestou k vlastnímu přežití je zde rozvrat zevnitř?

Nejlepší odpověď
elkon

A kterou společnost máš na mysli? Každý se má tak, jak si to zařídí. Někdo žije jak nejlépe umí a užívá si života, jiný stále fňuká. Můžeš si vybrat kam patříš.

Další odpovědi
Kelt

A co chceš? Jsi jako poutník, který jde, zastaví se a přemýšlí kudy dál. A víš, kam jdeš a kam chceš dojít. Každý říká, že je to špatné, ale opravdu, všechno.? Co by asi dělali a řekli rodiče, pokud je ještě máš. Tak máš cíl a měl bys jednat. Můžeš s tím podle Cimrmana nesouhlasit nebo vést proti tomu odpor. Můžeš jít s davem nebo proti davu, a nebo si zvol vlastní cestu. Třeba se dej na politiku.

da ny

Může to tak být. Záleží i na poměru sil (dají se ovlivnit).

V lidských silách je vše, co člověk chce, co si přeje.
Otázkou by bylo, na které straně je více snahy, převaha.
Souvisí to s ochotou přijímat informace různého typu. Je to o tom, zda člověk jen věří, nechá se vést, věří a spoléhá „řešit“ ostatní. Jestli je ochoten něco změnit (své myšlení), jednat.
Když se podívám do historie, obyčejně asi 80% lidí v národech, společenstvích, se snadno poddá, nerevoltuje. Neuvědomuje si nebezpečí, nezajímá ho to.
Hlavní silou těch na druhé straně je strach, moc, snaha ovládat, nutit a vládnout. Následkem je často přijetí diktátu (používají se vhodné autority, někdy přímo zainteresované). O zbytek se starají média :)
Člověk má obrovskou moc a sílu řešit/ovládat své zdraví, život, jeho kvalitu. Jen si to málokdo uvědomuje. Musí chtít a učit se, hodně věcí sám změnit
Zůstaň optimista. Nedávej myšlenkami sílu druhé straně. :)
Je to jako s PC, co zadáš prostřednictvím svého příkazu (přání, obav), to máš. ;)

paul1

Mně se to až takové porouchané nezdá. ČR patří mezi nejbohatší státy světa, nevím, na kterém místě v pořadí, ale i tak je to dobré. To, co jsem poslouchal v rádiu, viděl v TV a četl o zkušenostech různých cestovalů po světě mi dalo celkový obraz o tom, jak to kde funguje a myslím si, že je to globálně v pohodě.

zjentek

Elkon, rozhodně neužívám a nefňukám a ani jednoho z těchto dvou vzorů ostudného chování bych se tedy dožít nechtěl. );

zjentek

Kelt: Můžu jít s davem anebo proti davu. To chápu. „A nebo si zvol vlastní cestu“? No ano a proto PŘESNĚ NA TOHLE se ptám v otázce. JAK? A KUDY? Dát se na politiku? To není jiná cesta. To je cesta proti davu. Nebo taky cesta s davem. Jak se zrovna hodí.

zjentek

A ještě prosím pěkně k otázce, potažmo ke své osobě podotýkám, žejsem zcela prostý, řadový občan, ovšem nezávislý na nikom a na ničem. Občan, který chce a bude rozprášen po prostředí, kde žil a to je celé, celá budoucnost. A přesto už cítím toto všechno, o čem píši (ano, už i takový člověk společnost vnímám bez příkras).

„Díky, společnosti, za události uplynulých dvou let, žes mi dovolila prozřít.“ -Zjentek

zjentek

Je to vůbec v silách jednotlivců? Asi není. Vždyť i tento server je prakticky plný obsahu, že s hloupostí se nedá bojovat a co víc, nemá to prý cenu.

da ny

Zjentečku, ať nemusíš číst knihy od N. D. Walsche, pusť si třeba Jirku Ledvinku :) To je podobná filozofie/téma. Nebo Duška, Čtyři dohody. aj. :
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=iauYk9r4xPc
Na každém šprochu, je pravdy trochu (někdy celá).

zjentek

Jéé, děkuji… i když Ledvinku na první dobrou asi moc nemusím (; ((;