jirka F

Je vosa ostatní zvíře nebo hmyz?

Prosím o vysvětlení.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Hmyz, nadřazeně živočich.
Samozřejmě toho ve zdejších kategoriích chybí spousta a nezahrnují vše. Neřešil bych.
Kategorie stejně nikdo moc nehrotí (a myslím, že by to tu fungovalo úplně stejně i třeba bez nich)… Můžeš si tam dát, co chceš. Pokud máš otázku na nějaký hmyz, tak to dej třeba pod „ostatní zvířata“ (i když je to špatně) anebo „ostatní příroda“ – teoreticky tam spadá i fauna, tedy živočichové, hmyz.

Další odpovědi
elkon

Citace WIKI: „Vosa obecná (Vespula vulgaris) je zástupce společenského blanokřídlého hmyzu z čeledi sršňovitých. Žije v Evropě, mírném a subtropickém pásu Asie a jako invazní druh i v Austrálii, Novém Zélandu a na Havajských ostrovech“.

Filip84

Vosa není chutný zvíře, ani ty její ponravy, nehledě na to, že je strašně agresivní to abys toho nachytal, abys se najedl, to bys dostal žihadel a ne, určitě to nestojí za to. 🤦‍♀️

Japonci žerou sršně mandarínský, ale oni na to maj gepír, jak to ulovit, a i tak to, čas od času, nějakýho lovce sršní zmorduje.

Najdi si jiný zvíře na chov a vaření, třeba nutrie! 😎🤷‍♀️

zjentek

Máš to Jirko pomotané, protože hmyz panáčku jsou OSTATNÍ ZVÍŘATA!!! Děkuju.

cappuccino

Jiriku, staci zadat do vyhledavace:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vosa_obecn%C3%A1

Disraeli

Nevím, jak je to dnes nebo zda je to obecně nějak jinak, ale my jsme se učili, že zvíře je vyvinutější, složitější a větší živočích, (obratlovci, z toho nnejvíce savci). Hmyz apod (bezobratlí, kteří tvoří většinu žviočichů), nejsou zvířata. Myslím, že třeba ani plazy jsme neřadili ke zvířatům (přestože jsou obratlí).
Co jsem si všiml (vyhledal), tak zvíře a živočich se může brát jako synonymum… No já si doteď pamatuju, jak učitelky prudily (na ZŠ, první i druhý stupeň) a bylo to i v naučných dokumnetech, že hmyz není zvíře a že se za něj nemá označovat. Tak jsem z toho jelen.
Každopádně jsem snad NIKDE neviděl, že by byl hmyz nebo třeba konkrétně mravenec brán jako ZVÍŘE. I v mysli se mi automaticky tvoří taková „varovná značka“ že to není zvíře.

jirka F

No dobře, ale Jakto že tady na odpovědích není hmyz ale ostatní zvířata?

Pepa25

jaká ostatní zvířata? kategorie jsou tyto: https://www.od­povedi.cz/kate­gorie/priroda-a-zivotni-prostredi Zvířata jsou zvířata vč. hmyzu, rostliny jsou rostliny a ostatní příroda je ostatní příroda: buď neživá nebo tam můžeme probírat organismy jiné než rozslinné a živočišné říše (viry apod.)

Disraeli

Jenže při zadávání otázek jsou ty kategorie (které se vybírají) trochu jiné. Není tam „zvířata a ptactvo“ ale „ostatní zvířata“. Jirka se očividně ptá, proč tam na výběr není hmyz.
Ovšem hmyz nejsou zvířata, že (tak jak můžou být zvířata vč. hmyzu?)… Správná kategorie by byla třeba živočichové.

Disraeli

Tak jo, zvířata a ptactvo tam vlastně taky jsou (v nadřazené kategorii Přírody) a „ostatní zvířata“ jsou v kategorii Zvířata. Ale to je vcelku fuk…
Teoreticky se dá hmyz zařadit do „ostatní příroda“, ale určitě ne zvířata…

Filip84

Disraeli: Jenže, sorry, to z té jeho otázky musí dedukovat detektivní sbor! 🤪🤦‍♀️ A není to poprvé, co se ptá tak, že vlastně vůbec nechápeš, na co že se to, frajer, ptá.

Disraeli

Holt musíš být trochu Sherlock. 😅😂
Mně to došlo hned… Ale asi díky tomu, že už se tu ty kategorie (a jmenovitě hmyz) řešily víckrát.