Je vhodné se v této věci obhajovat sám?

dobry den, mám podmínku za padělání a pozměnování pěnez, do jejiho konce zbyva asi jeste 3/4 roku . před pár dny jsem byl chycen policíí která mě stíhá za spáchání trestného činu podle§ pokus krádeže ve formě spolupachatelství podle § 21/1 k §23 k § 205/1 b) trestního zákoníku . moje otázka zní jestli pujdu na tvrdo sedet ci dostanu jiný trest např. veřejně prospěšné práce, a dalsí otazka jestli je vhodné se v této věci obhajovat sám, či si nechat přiřadit obhájce, za vasi odpověd vám děkuji a jeste dodávám ze mi je uz 18 ..dekuji

Odpovědi
standa

Alternativní trest ´obecně prospěšné práce´ lze uložit za trestný čin, na který zákon stanoví trest odnětí svobody nepřevyšující 5 let…, což je naštěstí (myšleno z vašeho pohledu) váš případ.

Ale zda tak soud rozhodne, nelze vůbec předjímat…

A na obhajobu nejspíš vůbec nedojde, alespoň v případě rozhodování o porušení podmínky, protože soud může v takovýchto případech rozhodovat i bez nařízeného jednání.