Je variabilní symbol nutnost?

Ahoj všichni! Potřebuju radu. Prodala jsem určitou věc na internetu a kupci mám zadat číslo svého účtu-stačí to? Nepotřebuji variabilní symbol? Vím co variabilní symbol je, ale jak ho získám já? Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nutnost to neni. Je to cislo (tusim max. 8 znaku), ktere si muzes i vymyslet. Slouzi pro rychle rozliseni platby. Hodi se napr. i kdyz clovek, s kterym platbu domlouvas vyuzije ucet nekoho jineho a ty pak na uctu hledas dle jmena a nemuzes dohledat... Ale v tomto pripade si myslim, ze je i zbytecne.

Další odpovědi:

Zlatý

Variabilní symbol není nutný. Stačí číslo Vašeho účtu.

Zlatý

Variabilní symbol nepotřebujete. Ten slouží k identifikaci plátce a to vy víte. Někdy se dělá to, že se do zprávy pro příjemce, píše za co je to. To ale záleží na vaší domluvě s plátcem.

Zlatý

Užívání var. symbolu není taxativně stanoveno, ovšem zejména finančními organizacemi vřele doporučováno. Jedná se o významný identifikátor platby - nejčastěji o číslo faktury a u saldokonta velmi usnadňuje správné přiřazení platby k patřičnému plátci nebo příjemci. Eliminuje vznik chyb a nedopatření.

Pokročilý

Variabilní symbol (může být max. 10-místný) je potřeba pouze v případě, kdybyste příjimala více plateb od více lidí. Variabilní symbol si každý může vymyslet nebo sestavit na základě nějakého systému. Variabilní symbol slouží k identifikaci odesílatele.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.