Bruneta84

Je v souladu se zákonem fotit si cizí auta, nebo je na to nějaký paragraf?

Bez svolení majitele samozřejmě, pokud to není v souladu se zákonem můžete mi říct, který zákon se tím porušují je? Nebo je nezákonné pouze je zveřejňovat?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na veřejně přístupném místě si můžeš fotit co chceš. Se zveřejňováním by ale mohl být problém. Pokud máš nepřekonatelnou touhu zveřejnit fotku cizího auta, tak to pro jistotu zařiď tak, aby nebyla čitelná registrační značka.

Další odpovědi
Mravenec

Ano, skutečně můžete fotografovat. Problém nastává při umístění fotografií na internet bez umazání SPZ.

Bohužel mě již předběhla Lamalam. :D

dubraro

Fotit cokoliv kromě sám sebe je dnes z právního pohledu velice ošemetné a napadnutelné.