lukas.zmizik

je v nejakem dile serialu columbo ukazana pani columbova?

Nejlepší odpověď
annas

O tom, že Columbo o své manželce jen mluví, se můžete dovědět víc v odkazu:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-porucik-colombo-ve-stejnomenem-serialu
Doplňuji:
Dr.Axl, fotografie herečky z odkazu je z jiného seriálu, takže neodpovídá na tazatelovu otázku. V mém odkazu (odpověď ice) a vloženém zdroji si můžete přečíst, že „v šesti epizodách se objevila v různých rolích (nikoliv jako stále zmiňovaná manželka) i Falkova skutečná žena Shera Daneseová“.

V odkazu, který uvedla hanulka, je napsané: „Záhada paní Columbové byla využita k natočení celého televizního seriálu o dotyčné dámě, který dosáhl čtrnácti dílů, nicméně s původní sérií vlastně nesouvisel.“

Stejnou odpověď byste našel v mém odkazu, sice bez fotky herečky, která nemá žádný vztah k původnímu seriálu a není odpovědí na tazatelovu otázku.

Odpověď iceT:
Přes nesouhlas scénáristů se v roce 1979 na obrazovkách objevil konkurenční seriál Paní Columbová, který ale po 13 dílech skončil."

Další odpovědi
Drap

Pokud vím, tak neni.

hanulka11

A jakou podobu má často zmiňovaná paní Columbová? Tu tvůrci tak důsledně utajili, že ji nikdo nikdy neviděl. A poručík Columbo nám ji už nikdy nepředstaví. Musíme vystačit s tím, že dobře hraje kuželky, stará se o rodinné finance, ráda zpívá a tančí a miluje křížovky. Stejně tak se nikdy nedozvíme, kolik měl poručík dětí a jak se jmenoval jeho baset

Zdroj: http://www.co­lumbo.phorum.cz/pos­tavy.htm

kropitko

Ne, paní Columbová v žádném díle seriálu Columbo ukázána není.

vagra

Paní Columbová, se v seriálu neobjevila.

U příspěvku Dr.Axla, postrádám odpověď na položenou otázku.
Nadšené, takřka oslavné hodnocení odpovědi Hanulky, je chválihodné, ale patří spíš do diskuze, než mezi odpovědi.

Doplňuji:
omlouvám se-opravuji na …chvályhodné,

MILAN1961

Nikdy jí neukázaly akorát Colombo o ní mluví

anonym

Pani Colombova je tajemna asi jako hrad v Karpatech :)

iceT

Paní Columbová nebyla vidět v žádném díle Columba a jeho skutečná manželka Shera Danesse si zahrála v šesti epizodách,konkrétně třeba tady
http://columbo­mania.chez.com/sa­ison15.html

Columbova seriálová žena snad nebyla vidět ani na fotografii,když měla fiktivní pohřeb a Columbo vyštřetřoval případ travičky,kde se travička pokusila otrávit i jeho jakousi marmeládou.Ovšem lišák Colubo se nedal a marmeládu vyměnil.Ten díl se jmenoval myslím Odpočívejte v pokoji,paní Columbová.
A svému psovi říkal Pes.

anonym

V odkazu hanulky je dokonce i fotka, tentokrát to vypadá, že hanulka přečůrala všechny tápající odpovídající výstižným odkazem.
ad vagra, jasně, v původním seriálu se nikdy neukázala, nicméně je to jediná dostupná podoba na netu, což tedy tajemství pí Columbové aspoň částečně dokresluje.
(Na amerických univerzitách bylo pár diplomek na dané téma, ale většina zůstává jen u fabulací a spekulací, takže tohle lze považovat za jediný konkrétní odkaz).
Týž nadhled projevili i ti, kteří dali hanulce největší počet palců.
ad annas, ve tvém odkazu jsou postupně 3 verze křestního jména, tak kdo teď rozhodne, které je to správné?
Doplňuji:
ad annas, možná sis ani neuvědomila, že tvůj odkaz sice uvádí tvou vlastní odpověď, ovšem pod cizím profilem. Takhle to dopadá, když někdo chce „kázat vodu“ aneb nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě!
Ostatní v diskuzi.

briketka10

já čtu všechny diskuze !!

vagra

Omlouvám se za chybu, při odesílání e-mailu.

vagra

Pro Dr.Axla, sporná fotografie, je ze zcela jiného seriálu. Je to uvedeno i v odkazu.
Podstatou otázky je, jestli se paní Columbová objevila v nějakém díle seriálu Columbo.
Proto odkaz na fotografii z jiného seriálu, ve vztahu ke znění otázky, považuji za zcela irelevantní.
Stejně, jako nadhled a počet bodujících uživatelů.
Zaznamenal jsem už totiž mnoho nesprávných odpovědí, které získaly daleko víc bodů, než ty správné.
Ale to přece moc dobře víte.
Stejně, jako to, že vámi uvedené práce na amerických univerzitách jsou, jak sám uvádíte na úrovni fabulací a spekulací.

Nakonec ani v doplnění svého nesprávně umístěného příspěvku, jste na položenou otázku neodpověděl.

anonym

hanulka napsala, že ji tvůrci utajili a já též doplnil, že se v původním seriálu nikdy neukázala, takže jsme oba odpověděli v duchu otázky a zřejmě i správně, když ji nikdo jiný v žádném dílu nedohledal.
V označení palce je přednostně uvedeno, zda považujete odpověď za užitečnou a tam se tudíž bodující neodchýlili od účelu palce.
O nesprávném umístění by se dalo polemizovat, proto tento příspěvek umisťuji sem. Do odpovědi jsem vepsal reakci na otázku, byť začíná odkazem na údaje v sousední odpovědi, což se zde běžně děje a též akceptuje.
Jako zlatý můžeš sám mazat, jinak to nech na posouzení admini, jehož zásah bych respektoval.
Pakliže ovšem tvá motivace přesahuje obecný rozsah a inklinuje k osobní podjatosti, mohu ti poslat kontakt do profilu, abychom tu zbytečně neopruzovali ostatní poklidné respondenty a řídili se kodexem, kde se uvádí, že osobní vzkazy (či invektivy?) máme směrovat do profilu.

vagra

Pro Dr.Axl.
V normální situaci, bych nereagoval. Ale situace to vyžaduje.
Nebudu používat hezká slovíčka a fráze, ne že bych to neuměl, ale ve srovnání s tebou bych asi neobstál. Přiznávám, že to ani nemám ani ve zvyku.

Na tvůj popud, přecházím nerad na tykání. Tykám si totiž jen spřáteli, ale od tebe to budu muset nějak překousnout. Nakonec na netu je to zvyk, takže mi ta chvilka neuškodí.

Moje připomínka, nemůže být chápána jako osobní vzkaz a nevidím v ní ani žádnou invektivu. Asi se na ni díváš jinou optikou.

K mé reakci by vůbec nedošlo, kdyby ses tady už delší dobu nechoval jako vrchní arbitr, nebo dokonce jako admin.
Kritizuješ všechno a všechny. Aby bylo hned všem jasné, že bys to napsal líp. Napadlo mě, že pokud bys na všechny otázky odpovídal sám, bylo by všechno podle tvých představ. 😁
Tady se nepohybuješ na akademické půdě. Tady jsou většinou normální lidé, kteří se chtějí něco dovědět.
Především bys měl odpovídat na otázky a své více, či méně vhodné komentáře, buď k odpovědi dodatečně doplnit, nebo si o nich diskutuj, ale v diskuzi. Protože moc dobře víš, že diskuzi takřka nikdo nečte, přicmrdneš své, většinou kritické hodnocení, ke své „odpovědi." Pokud ti ovšem vůbec o odpověď jde.

O tom, kdo tady opruzuje poklidné respondenty, jak vznešeně tituluješ zdejší slušné uživatele, by se dalo diskutovat. Já do té množiny opruzovatelů, určitě nepatřím. Nakonec bych se do ní ani nevešel, protože ji takřka celou, zaplnuješ sám.

O podjatosti tady už vůbec nemůže být řeč, protože lidé tvého, nebo podobného ražení, jsou mi zcela volní.
Měl by sis uvědomit, že nejsem ani naivní mladá žena, ani tvůj nesoudný obbdivovatel. A bát jsem se ještě nenaučil.

Na invektivy z mé strany, prozatím nedošlo. Takže nechápu tak podrážděnou reakci. Zřejmě tě irituje ta skutečnost, že jsem zkritizoval tvůj nesprávně umístěný příspěvek do diskuze. Nebo jsi opravdu přesvědčen o své neomylnosti?
Chápu, že nejsi zvyklý na kritiku. Ale ty to děláš zcela běžně, hlavně takřka pořád.
Kontakt na sebe mi nevnucuj. Nestojím o něj. Ode mě by ses nedověděl nic, co by tě mohlo zajímat, ale pouze bych musel zopakovat to, co tady veřejně sděluji.
Nakonec jen dodávám, že to píšu do diskuze proto, aby si to mohlo přečíst víc lidí a abys moje slova, nemohl později překroutit, jak máš ve zvyku. Kodexem se neoháněj. Mám důvod to napsat tady.
V profilu by sis to mohl přečíst sám a já mám rád, zejména ve styku s podobnými lidmi, svědky.
V jednom ze svých příspěvků, jsi se označil za člověka, který nad jinými vyčnívá. Už to samotné sebehodnocení, mi připadá směšné. Na moji otázku čím, jsi neodpověděl.
Teď už nemusíš. Teď už je mi to jasné. 😁

Howgh.

Andělé

Vagra,opět jste vše krásně vystihl a to do slova a do písmene. Rozesmálo mě,jak jste nad věcí…:-))

Představte si,jak nazval Annas v této diskuzi: tady jsem zcela oněměla…

http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/jaka-znama-osobnost-se-narodila-26-kvetna

Abslolutně nemám slov…on je přesně ten,co ji pronásleduje,ale tvrdí to o Annas a tak je to skoro se vším.
Už jsem toho zažila hodně,ale něco tak nechutného se jen tak nevidí…

Já si nemůžu pomoci,ale dnes jsem se nasmála teda…:-D)

vagra

Andělé, já se bavím taky. Přece nemůžu takového hnidopicha brát vážně.Pižlá se v nepodstatných věcech, jen aby vypadal důležitě.
Jeho stupňující se urážky, jsou už snad na denním pořádku, ale mě urazit nemůže.
Nejhorší je na tom to, že vyžaduje od ostatních dodržování kodexu, pravidel slušnosti a pravopisu. Přitom kodex sám porušuje, o jeho slušnosti, jak vidíte sama, se dá s úspěchem pochybovat a na jeho pravopis příjde řada později.
Nakonec se můžete přesvědčit, jakým způsobem reaguje na slušné upozornění. Vztekle kolem sebe kope.Když se tak vztekle chová malé dítě, tak dostane přes zadek. Ale co tady?
Jsem rád, že jste si udělala úsudek sama. Takových tady není hodně. Jistě si domyslíte proč. Nikdo se nechce dostat do křížku s panem neomylným. Až doposud jsem o existenci takových lidí pochyboval. Teď jsem jednoho potkal a řeknu Vám, nechci být neomylný. Nechci vypadat směšně.:-D

Pokud se chcete zasmát ještě jednou, přečtěte si jeho vysvětlení své hrubé chyby. Tohle napsal ten, který tady kritizuje nesprávně napsané – i/y.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hypostezky

No, můžete takového člověka brát vážně? Přitom stačilo jednoduše přiznat, že se spletl.Tak, jako jsem se spletl já a za chybu se omluvil. Neomylní omluvy nepřijímají. Neomylní to dělají jinak.
Zvláště poslední věta z uvedeného odkazu, je skvost, který stojí za citaci:
„Sice vnímám českou shovívavost, ale trochu mne překvapilo, že skrytá provokace nakonec vyhecovala slovenský šovinismus, který číhá na šanci, jak zpražit nějakého Čecha, který se jakkoliv liší nebo dokonce vyčnívá."

Tomu říkám nekritické sebevědomí ! Že se liší, to beru, pořád mě o tom přesvědčuje, ale že by vyčníval?
Už tenkrát jsem se ptal, kterou částí těla. Dotaz zůstal dodnes nezodpovězen.

Chyba se změnila ve skrytou provokaci.
Jeho poznámku o slovenském šovinizmu, snad ani komentovat nebudu.
Naopak, budu doufat, že teď po mně nebude požadovat autorský poplatek. Vyhrožování, mu totiž taky jde.
Za takový literární skvost, by opravdu zasloužil.
😁
V poslední větě jsem zapoměl na … ho…

Andělé

Vagra,tak jsem se opět nasmála:-D
Udělala jsem si o něm svůj úsudek,ale tohle na mě bylo moc.
Diskuzi,kterou jsem tu okopírovala,jak nehorázně uráží Annas,asi Admíni smazali,všimla jsem si,že je prázdná. No vlastně se vůbec nedivím,protože šlo o porušení kodexu,který nám tu pan neomylný neustále omílá dokola,ale sám ho urážkami nakonec porušil.Jaký to paradox…
No,přesně jak píšete,můžeme takového člověka brát vážně?:-D
Jsem člověk,který umí hodně odpustit,ale toto je opravdu na mě přespříliš. Naposledy jsem něco takového viděla v americk.filmu.
Nařknout tu někoho ze stalkingu,žárlení apod.je i nad moje chápání. Pán asi sleduje amer.psychohorory a trpí neustálou potřebou na sebe královsky upozornovat…:-D

To co jste okopíroval,mě zcela dostalo:-D Co k tomu říci? Výmluvnost a nepřiznání své chyby za každou cenu. Ta vyhybka se mu ale očividně nepovedla:-D
To je obdivuhodné sebevědomí. Ale víte jak to ve skutečnosti je? Takový člověk má jen sebevědomou skořápku,ale pod ní sám sebe rád nemá. Kdyby se skutečně měl rád,láska by z něj číšila,jednal by s lidmi vlídně a s citem. Né vždy to jde,ale většinou ano.

Jak už jsem tu jednou psala,nemám právo nikoho soudit. Ale stejně tak on,nemá právo ubližovat druhým. A proto jsem se tu také vyjádřila.

Vyhrožování je lidská slabost,která vede k ubližování. Ale nejvíce sobě..

Ta poslední věta je pěkná…:-D

annas

Ad Vagra. Teď jsem si všimla, že Dr.Axl doplnil svou původní odpověď či neodpověď na danou otázku. V ní nebyla zmína o pí Columbové – zkresluje skutečnost, aby se ospravedlnil. Za svůj diskuzní příspěvek nedostal bod, uvědomil si totiž Vaše upozornění, proto svou odpověď doplnil a argumentuje … Opět nedokázal unést svou chybu. Tak to dělá i jedna uživatelka. Po napsání další správné odpovědi svou opraví.
Dr.Axl chce přesvědčit ostatní, že jsme se oba mýlili.
Škoda že už moc uživatelů nebude tuto diskuzi číst, ale možná se bude někdy hodit.

vagra

Annas, to mě vůbec nepřekvapuje.
To jsou totiž způsoby pána „neomylného." Své chyby zásadně nepřiznává a snaží se je buď bagatelizovat, nebo obrátit v žert.
Najdou se i takoví, kteří ho ještě obdivují.
Pokud mu budou přitakávat, budou pod jeho kuratelou. Ovšem jen po dobu, kdy mu budou přitakávat. V opačném případě, se i oni stanou terčem, jeho rádoby vtipných poznámek a poučování.:-D

Dodatečným doplněním své původní „odpovědi" jen potvrdil, kdo a jakým primitivním způsobem, tady manipuluje lidmi.

vagra

Pro Dr.Axl.
V normální situaci, bych nereagoval. Ale situace to vyžaduje.
Nebudu používat hezká slovíčka a fráze, ne že bych to neuměl, ale ve srovnání s tebou bych asi neobstál. Přiznávám, že to ani nemám ani ve zvyku.

Na tvůj popud, přecházím nerad na tykání. Tykám si totiž jen spřáteli, ale od tebe to budu muset nějak překousnout. Nakonec na netu je to zvyk, takže mi ta chvilka neuškodí.

Moje připomínka, nemůže být chápána jako osobní vzkaz a nevidím v ní ani žádnou invektivu. Asi se na ni díváš jinou optikou.

K mé reakci by vůbec nedošlo, kdyby ses tady už delší dobu nechoval jako vrchní arbitr, nebo dokonce jako admin.
Kritizuješ všechno a všechny. Aby bylo hned všem jasné, že bys to napsal líp. Napadlo mě, že pokud bys na všechny otázky odpovídal sám, bylo by všechno podle tvých představ. 😁
Tady se nepohybuješ na akademické půdě. Tady jsou většinou normální lidé, kteří se chtějí něco dovědět.
Především bys měl odpovídat na otázky a své více, či méně vhodné komentáře, buď k odpovědi dodatečně doplnit, nebo si o nich diskutuj, ale v diskuzi. Protože moc dobře víš, že diskuzi takřka nikdo nečte, přicmrdneš své, většinou kritické hodnocení, ke své „odpovědi." Pokud ti ovšem vůbec o odpověď jde.

O tom, kdo tady opruzuje poklidné respondenty, jak vznešeně tituluješ zdejší slušné uživatele, by se dalo diskutovat. Já do té množiny opruzovatelů, určitě nepatřím. Nakonec bych se do ní ani nevešel, protože ji takřka celou, zaplnuješ sám.

O podjatosti tady už vůbec nemůže být řeč, protože lidé tvého, nebo podobného ražení, jsou mi zcela volní.
Měl by sis uvědomit, že nejsem ani naivní mladá žena, ani tvůj nesoudný obbdivovatel. A bát jsem se ještě nenaučil.

Na invektivy z mé strany, prozatím nedošlo. Takže nechápu tak podrážděnou reakci. Zřejmě tě irituje ta skutečnost, že jsem zkritizoval tvůj nesprávně umístěný příspěvek do diskuze. Nebo jsi opravdu přesvědčen o své neomylnosti?
Chápu, že nejsi zvyklý na kritiku. Ale ty to děláš zcela běžně, hlavně takřka pořád.
Kontakt na sebe mi nevnucuj. Nestojím o něj. Ode mě by ses nedověděl nic, co by tě mohlo zajímat, ale pouze bych musel zopakovat to, co tady veřejně sděluji.
Nakonec jen dodávám, že to píšu do diskuze proto, aby si to mohlo přečíst víc lidí a abys moje slova, nemohl později překroutit, jak máš ve zvyku. Kodexem se neoháněj. Mám důvod to napsat tady.
V profilu by sis to mohl přečíst sám a já mám rád, zejména ve styku s podobnými lidmi, svědky.
V jednom ze svých příspěvků, jsi se označil za člověka, který nad jinými vyčnívá. Už to samotné sebehodnocení, mi připadá směšné. Na moji otázku čím, jsi neodpověděl.
Teď už nemusíš. Teď už je mi to jasné. 😁

Howgh.

annas

Dr.Axl – máte ve své odpovědi pravopisnou chybu. Přijdete na ni?

anonym

Osobní dotazy směruj do mailu, vynutila sis ho už už v červnu, tak proč jej nepoužíváš?

anonym

A že tvůj nahrávač neumí ani i/y, to tě neirituje? Nějak brzy jsi zapomněla na vlastní proklamaci o měření stejným metrem!

anonym

Je smutné, že i samozvaná hlídačka jazyka zcela ztratila soudnost a sebekritičnost, když má sama v polovině příspěvků jazykové chyby a dokonce komolí jména, což je na netu urážka a v českém právním řádu dokonce žalovatelné ve smyslu § na ochranu osobnosti. Pokud k tomu dojde publikováním na veřejně přístupných místech, což tyto stránky splňují.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-znama-osobnost-se-narodila-26-kvetna

annas

Ad Dr.Axl:
Překrucovat, útočit a citovat paragrafy zvládáte perfektně. Prosím o radu, jak to udělat, abych byla dokonalá tak, jako jste vy. Chybu umím přiznat a nevymlouvám se na tzv. druhoplánový cimrmanovský humor (viz pravopis hypostezka, mystifikace, čůrání).
Abych byla jako vy, listuji v knize o společenském chování. Jenže jsem teprve na začátku, proto vám nemohu v tomto směru konkurovat!!!
Přece mám nápad! Vložím odkazy, abych se přizpůsobila vám. Jste totiž můj velký vzor.
Proto cituji Vaše slova:
„Tvá odpověď nikterak nesouvisí s otázkou tazatelky, na spekulace je diskuze anebo osobní vzkazy do mailu, který jsem ti poslal na invektivy už dávno“.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-bylo-base-prvni-milovani

Stejně i mě jste oslovil svým mailem jako první. Mohla bych ho uvést, ale respektuji soukromí druhého na rozdíl od vás.

http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/jaka-je-moznost-ze-v-antikvariatu-narazim-na-nejakou-knizku-od-w-shakespeara

http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/kdo-je-ekvilibrista

Víc se nebudu vyjadřovat. Ale naposled: Když Shakespeare není spisovatel, Audi není auto …