lilalola69

Je v Itálii čisté moře?

Konkrétně mám na mysli oblast kolem Benátek.

Odpovědi
Pájo

Pokud nepojedete jižněji, příjde Vám tam moře možná „čisté“.
Osobně považuji moře čisté až v oblasti Kalábrie.

led

v záveternej oblasti pobrežia je vždy more čistejšie než v náveternej (vetry dujú na od mora pobrežie), kde vlny a vetry prinášajú na pobrežie „morský odpad“.

Doplňuji:
ďalej v diskusii

kurec

Mužeš se podívat na google Maps a foto snímek ale ja jsem tam byl a bylo to čisté až na to že tam mají problém s odpatky všechny plné koše v celých benátkách

Gagina

Tak bohužel zrovna kolem Benátek (Bibione, Lignano) čisté moře příliš není. Špinavé ale rozuměj spíše zčeřený tmavý písek. Není vidět na dno a vytváří to dojem, že je moře špinavé. Alespoň takový je můj názor.

PS: Budu rád, pokud navštívíte moje informační stránky o Itálii na http://www.ita­lieautobusem.cz

led

náveterné pobrežie = vetry a vlny idú z od mora a prinášajú odpad
záveterné pobrežie – chránené pred vetrami a vlnami od mora