Zlatý

Je v ČR povinná výbava zvonek na kole ? Pravděpodobně ne, jen v okolních státech. :-(

Dnes mou příbuznou málem srazil na cestě v lese cyklista, který ji předjížděl. Hůře slyší, takže ho neslyšela. Jak má dát cyklista zvukové znamení či upozornit chodce, že je předjíždí, aby chodci věděli, že je předjíždí a neohrozil je ? Bohužel ne všichni dobře slyší. Děkuji za případné odpovědi.

http://cestovani.idnes.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zvonek (nebo něco podobného) není povinný, jen doporučený.

A cyklista nesmí ohrozit jiné účastníky provozu - tedy ani chodce - a je jedno, jak to udělá (voláním, pískáním, nebo zpomalením na takovou rychlost, aby se předjížděný chodec třeba neleknul...
Na druhou stranu chodec také nesmí ohrozit předjíždějícího cyklistu (třeba náhlým vybočením)...
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Obávám se, že cyklista-blbec by ani nezazvonil.

Bronzový

Bohužel není:-(((

Já bych jim nařídila i povinné ručení:-)))

Bronzový

Ano.je stanovena povinná výbava kola!!!!Patří tam:přední bílá,zadní červená odrazka a oranžové odrazky ve výpletu kol a šlapadlech,dále dvě na sobě nezávislé brzdy.Další je výbava stanovena za jízdy za špatné viditelnosti-přední bílé a zadní červené světlo se zdrojem.Zvonek a kryt "talíře" a blatníky to je doporučená výbava
nepíšu zde další co musí kolo splnovat jak zátky trubky řídítek,ostré hrany.....
Odkaz na toto :http://www.ibesip.cz/…

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

BTW - v článku je pěknej ´překlep´ - "Limit pod 0,5 procenta platí pro zkušené řidiče také v Itálii."
0,5 % = 5 ‰
Takže v Itálii by mohli řídit i uchlastaní nebožtíci (pro běžného člověka je hladina 5 ‰ smrtelná)...
;-)))

Zlatý

marci1

Nemám už pro Tebe dnes body, díky. :-))

Zlatý

gecco

To mně se u tvých odpovědí stává taky...
:-(

Zlatý

marci1

Díky za odpověď, to jsem chtěla vědět. Jel velmi rychle. Takže volání, pískání, volání. Šla zcela na pokraji cesty, protože má strach, že hůře slyší. Teď je z toho trošku v šoku. Ale bude to dobré. :-))

Zlatý

gecco

No jo - někteří jsou hovada...
Kdysi mi dceru sejmul taky jeden takovej (naštěstí to skončilo jen oděrkama).

Zlatý

marci1

Tak hlavně že to nedopadlo hůře. :-)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.