Rokio

Je v blázinci povolený dotykový mobil, tablet, či notebook?

Psychina není trest, ale způsob léčby, tak proč by se tam psychicky narušení nemohli bavit ve svém volném čase?

Chápu, že by jim třeba nedovolili internet, aby se jejich blbost nešířila do světa a nemohli třeba někomu ublížit nebo poškodit sami sebe.

Tak snad mohou být pacienti ofline. Nebo ne? Mohli by třeba dívat se na filmy, hrát ofline PC hry, číst stažené knihy atd.

Nejlepší odpověď
jirka F

Ano, na otevřeném oddělení je dokonce Wi-Fi. Na uzavřeném oddělení si ani neškrtneš.

Další odpovědi
elkon

To brzy poznáš, už se to blíží.

Dochy

Jak kde. Záleží na konkrétním oddělení a stanoveném režimu.

Filip84

To Tě nemusí interessovat: až tam budeš, uděláš, co Ti řeknou. Tečka. Bez píčování (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Hu9Md33qxk0), bez kverulování. Hrozný bazmeg, toto! 🙄

Od toho jsou lékaři, aby věděli, co pacienti s hlavou mají a nemají dělat v psychiatrický nemocnici, ne pacienti s (porouchanou) hlavou.

P. S. jyřýk🤪 má informace lokální a staré.

zjentek

Pokud zde odpočíváš po těžkých sexuálních deliktech určitě nebude žádoucí na cimře imrvere čučet do zvrhlého porna, musí zde být prevence.

Drap

Nic takového se nepovoluje.

jirka F

Elkone: Připomněl si mně píseň: Už se to blíží víš já chci tě tak moc. Že chybí mně směr jsem špatnej host.....atd.

Rokio

jirka F: Děkuji. Cením si tvé rady.

Filip84

Rokio: To jsou informace, nikoli rady, to za prvé a jsou staré a kusé – tedy velice nepřesné.

Jednoduchá odpověď je, že režim každýho oddělení určuje jeho primář.

V uzavřeném oddělení psychiatrické nemocnice opravdu mobil, ani nic podobného, u sebe mít nemůžeš, ani např. šperky. Důvod je prostý: mohl bys si tím ublížit, nebo to použít jako zbraň a ublížit tím zdr.pracovníkům.

V otevřených odděleních záleží na tom, jaký režim stanoví primář. Někde tyhle věci vůbec neřeší, někde „vyfasují“ pacienti mobil po snídani a vrátí ho před obědem a někde ho fasují na hodinu dopoledne a na hodinu odpoledne. Pro úspěšnost therapie je však lepší, pokud pacienti nemají u sebe elektroniku permanentně.

Tam, kde pacienti ten mobil nemohou mít u sebe nepřetržitě, tak tam je, obvykle, k disposici počítač s internetem – ale pořád se bavíme o otevřeném oddělení! Brát si s sebou laptop, nebo nějakou podobnou velkou elektroniku, Ti povolí málo kde, už jenom proto, protože tam jsou – prostě a jednoduše – všude kolem „blázni“, ti jsou poťouchlí, nevyzpytatelní, prostě by Ti ho mohl někdo rozbít, vyhodit z okna – cokoli.

Znovu ale opakuju: Tebe to nemusí interessovat. Za prvé, jak už Tě znám, jestli Ty skončíš v psychiatrické nemocnici, tak minimálně zpočátku na uzavřeném oddělení, a tam ho mít nebudeš, tečka. A pokud Tě pak převedou na otevřené oddělení, budeš dodržovat ten režim, co tam bude ustanoven, bez keců, bez kverulování a pindání. A rád! Nebudeš chtít zpátky na uzavřené oddělení! 😈 Věř: nebudeš! 😈😈