Je to trestné?

Dobrý den, mám dotaz, když sem včera stáhl film Harry Potter: Relikvie smrti 1. část , ze stránky ulozto.cz , a ten film je kinorip, je trestné že jsme ho stáhl a koukl se na něj? Děku všem za odpovědi.

Odpovědi
Fred

Stazeni ani shlednuti filmu trestne neni. A zrovnatak je tomu i s hudbou. Zakon porusil jen ten, kdo tam ten film nahral.

Kdybys stahnul software, za ktery se obycejne plati, tak to uz trestne je. Takze kdyz si pak z toho uloz.to stahnes Harryho P. hru, aby sis zahral, tak to uz je porusovanim zakona.

Cili filmy muzes z uloz.to sosat jak je libo 🙂.

(Neco jineho je stahovani pres torrenty. To uz je trestne, protoze pri stahovani zaroven sdilis.)

atriplex

Ovšem v okamžiku, kdy ten film někomu ukážeš, daruješ nebo prodáš, už jsi trestný i ty.

Martin_cz

já bych řekl že i stáhnutí je trestné, protože jsem si vědom toho že stahuju a následně užívám něco co pochází z restné činnosti

Martin_cz

http://techne­t.idnes.cz/i-v-cesku-muze-byt-stahovani-filmu-a-hudby-nelegalni-fh3-/sw_internet.as­p?c=A070823_110042_sw_in­ternet_vse

Fred

Zajimave, diky za info. Je skutecne mozne, ze se mylim, ale zabyval jsem se tim asi pred pul rokem / pred rokem a prosel jsem mnoho zdroju s mnoha nejasnymi informacemi, nez jsem nasel vice duveryhodnejsich zdroju, ktere tvrdi, ze stahovani hudby a filmu neni trestne. Muj zaver tedy byl, ze tim zakon neporusuji.

Autor clanku na jednu stranu pise o protipravnim jednani ve vetsine pripadu stahovani, na druhou stranu:

„Takové stahování prý sice není přímo trestným činem, může se ale prodražit.
‚Porušením občanskoprávní normy vznikne škoda, za kterou je 'sosač‘ (stahující) odpovědný. A pokud je hodně aktivní, může být taková škoda vysoká,' vysvětlila Prchalová.“

Protipravni jednani je sice neco jineho nez trestny cin, ale za zpusobenou skodu tak jako tak zodpovida predevsim ten, kdo soubor uverejnil.
Nevim, jak je Technet duveryhodny, ale znam spoustu clanku, ktere pusobi verohodne a jsou plne zavadejicich informaci, proto ten clanek nemohu brat prilis vazne.

Rekl bych, ze je to kazdopadne na hranici.