Pokročilý

Je to tak, že se pistole musí nosit bez zásobníku? A ještě zvlášť náboje?

opravte mě kdyžtak

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nosit takhle pistoli je nesmysl. Jak by se člověk pak mohl bránit třeba přepadení? "Počkejte moment, já si naláduju..."?

Pistole by se takto měla skladovat - kdyby se jí někdo neoprávněně zmocnil, např. i dítě, tak aby bylo možné mu pistoli sebrat dřív, než nabije a začne střílet.

Další odpovědi:

Pokročilý

Je to celkem přesně napsáno v zákoně 119/2002. Stačí dohledat a přečíst.

Zdroj: http://www.strelecky-portal.cz /diskuzni-forum/legislativa/za kony/zabezpeceni-zbrane-doma-5 512.html

Stříbrný

U pistolí nosím zásadně plný zásobník, náboj v komoře a odjištěno, jen tak je zbraň připravena k tomu, k čemu ji mám, k ochraně života, zdraví a majetku. Mimo jiných skupin mám zbrojní průkaz skupiny E a na zbraň mi bylo vydáno povolení z důvodu ochrany zdraví, života a majetku. Proto ji můžu takto nosit.

Pro úplnost, "nosit" je právní pojem v zákoně o zbraních, definuje stav zbraně. Laicky "nosit" vybitou zbraň je nutné např. u zbraní, na které má vlastník povolení pro sportovní účely a mimo místa, kde je oprávně "nosit" podle zákona, ale ani pak není nutné mít prázdný zásobník. Nebo pokud převážím víc zbraní, v režimu nošení (čili i nabité) můžu mít nejvýše dvě, ostatní musí být nenabité.

Oprávnění držitelů zbrojních průkazů řeší § 28 zákona o střelných zbraních a střelivu. Rozdíl mezi nošením a držením je definovaný v § 2, odst. 2) tohoto zákona.

Zdroj: http://zbranekvalitne.cz/legis lativa/119/2002/

Bronzový

Pto Setapouch: Zbraň odjištěná a náboj v nábojové komoře, tak to bych tu ani nepsal. Při nošení zbraně nesmí být náboj v nábojové komoře a zbraň vždy zajištěná. Pokud by to tak nebylo, tak se nám už policie dávno postřílela.

Diskuze k otázce

Stříbrný

setapouch

Mapel: to je kravina. Moderní zbraně mají jiné bezpečnostní prvky, spousta ani pojistku nemá (např. všechny Glocky). A vůbec netuším, jak jsi přišel na to, že při nošení náboj nesmí být v komoře.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.