Oprah

Je to opravdu mozne?

V jedne diskusi jsem se docetla,ze exekutor ma pravo exekutne zabavit dítě,je to pravda,nebo holý nesmysl.Jestli je to pravda,co to jako znamena,nevite o tom vice?Pokud jo napiste mi to.Diky

Nejlepší odpověď
standa

TOTÁLNÍ NESMYSL (v kontextu možných oprávnění exekutora).

TEORETICKY může být dítě rodičům nebo jednomu z rodičů vyjímečně ´odebráno´…, ale jen na základě soudního rozhodnutí a za asistence Policie ČR a zástupců dalších institucí na ochranu práv děti.

Další odpovědi
mojitek

uplny nesmysl,tohle neprovadi exekutor

panenka

nesmí vám tohle udělat je to nesmysl

vecernice

podle mě nesmysl.

bond73

Ano,je to mozne a pokusim se vam predstavit situaci,kde se takova vec aplikuje.Dite je svereno, jednomu s rodicu do pece ano,ten druhy ma urceno,ze kazdy druhy vikend v mesici,stravi toto dite s timto rodicem ,kdekoliv a ze treba v nedeli v 19:00,jej priveze do mista bydliste.Ale rodic,ktery toto dite vyzvedl v patek,jej v nedeli neprivezl zpet a co vic,s ditetem uprchl kamsi a nikdo nevi kam.Dite, s timto rodicem stravi nejakou dobu,nezli se zjisti ,kde to dite je,ale tento rodic odmitne dite vydat dobrovolne a nasilim ,to policie nesmi delat,takze pote dojde k vydani usneseni o vykonu rozhodnuti,kde soudce naridi soudnimu vykonavateli,aby dite odebral a dal osobe urcene v usneseni.