hapiky

Je to od Ruska nehoráznost?

Válečný deník: Ruské letectvo zaútočilo na Oděsu raketami. Zničilo toaletu na pláži.
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/valecny-denik-vladyslava-viegela/r~e0fd250­ecbac11ecb13cac1f6b22­0ee8/

Nejlepší odpověď
quentos

To si vážně myslíš, že někdo napíše „ne, je to zcela v pořádku“?
Nehoráznost je celá ruská agrese vůči Ukrajině i vyhrožování ruska celému světu.

Další odpovědi
Banán salám

Záleží především na úhlu pohledu. Neexistuje nic jako absolutní odpověď .. stejně špatně položená otázka zní následovně .. je planeta Země velká ? No.. ve srovnání se sluncem nikoliv ale ve srovnání s pomerančem určitě ano. Pokud se například ptáme jestli je někdo zlí nebo hodný tak se musíme nejprve zeptat vůči komu.. protože obecná odpověď neexistuje. Takže vůči Ukrajině a západu je to určitě nehoráznost ale vůči Rusku samotnému či jeho spojencům nikoliv.

Zdroj: Můj filozofický názor.

zjentek

Hm… No podobné starosti dost o stavu Ukrajiny vypoví.

(@quentos: Tak inteligentní, vzdělaný člověk a nevidí, co vyhrožování Ruska předcházelo. A právě co nevidí bylo opravdovou nehorázností. Pak se již jen neslo v duchu akce- reakce.)

led

Stihli ste aspoň bezpečne použiť toaletný papier? V opačnom prípade to je naozaj nehoráznosť od pilota. 😜

paul1

pro „zjentek“: co předcházelo? Údajně nesnesitelné utlačování ruské menšiny zejména v příhraničních oblastech Ukrajiny. Přišlo agresivní napadnutí Ruskem a v těchto oblastech to dopadlo tak, že byli a jsou houfně likvidováni civilisté bez ohledu na příslušnost, tedy i ruské menšiny.

led

quentos, ako znalcovi pravopisu českého jazyka vám dávam 5🐸🐸🐸🐸🐸
Názov štátu sa píše s veľkým písmenom na začiatku. „vyhrožování ruska celému“ 😶‍🌫️ alebo sa mýlim?

quentos

To je schválně (to vám fakt nedošlo?). Agresor si velké písmeno nezaslouží. Ze stejného důvodu se po druhé světové válce (možná už i během ní) psali Němci a Německo s malým n.

Ametyst

Čeština v rukou ideologů je zbraň. 🙂 Cítíte se byt mužem nebo ženou? To třeba také podle politické situace…

led

Tak toto by ma u vás, ako človeka pracujúceho so slovami, nečakala. Že zmeníte prístup ku spisovnej gramatike podľa politickej situácie.

paul1

Pro „hapiky“: 👍👍👍👍

hapiky

Zjentek: Máš mizerný úhel pohledu. Pochop už konečně, že nic na světě, ať už tomu předcházelo cokoliv neoprávňuje ruské vojska na provádění takové genocidy a barbarské ničení, rabování, znásilňování a to vše jen proto, že se jim nezdařila blesková válka a také pro to, že Ukrajinci nepotřebují žádné ruské debily, aby jim říkali, co mají dělat.

led

hapiky, máte pravdu „Ukrajinci nepotřebují žádné ruské debily“ oni majú na to iných zahraničných debilov západne od Ašu.

dodatok, k mojej odpovedi.
je to drzosť vyrušovať človeka na záchode.
Ale spomínam si na jeden skutočný starý prípad. Český radista vysielal správu z kadibudky na dvore v Slovenských horách. Už končil, keď začul motory áut a nemal možnosť utiecť. Tak celú raziu v dedine prestál na latríne. Nehľadal ten ruský pilot práve toho radistu? Alebo nebol tam nejaký ukrajinský veliteľ? Niekedy aj navonok nelogické má svoju logiku

(s tým radistom to bolo na jar 1944 na Slovensku)