Tripsie

Je to normální ?

dobrý den…je mi 13 a dostala jsem svou 1. menstruaci …prvních 7 dní bylo vše v pořádku. jenže potom se to jakoby zastavilo dva dny jsem mnela pokoj ale po dvou dnech se jakoby znovu vrratila ale tentokrát už neměl vytok rudou krvavou barvu ale temné hnědou pár dní jsem jen tak spinila a dnes znovu změnila barvu nasyte červenou …krve není moc…jen trochu spinim …už to trvá 18 dní a já se chci zeptat jestli je to normální k

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.wo­menzone.cz/en­cyklopedie/me­narche-prvni-menstruace

Další odpovědi
anonym

Pokud trvá menstruace déle než je u Tebe běžné, normální to není. Po sedmi dnech již je zde riziko, že část sliznice se nedokázala oddělit a bude třeba drobného zákroku. Ve výjimečných případech by mohlo jít o hormonální poruchu, ale i zde je nutné zajít ke gynekologovi. Pokud jsi tam ještě dnes nebyla a máš poblíž nemocnici, tak nečekej a zajdi tam hned.
Jestliže tuto možnost nemůžeš využít, tak v případě, že budeš krvácet (i špinit) ještě v pondělí, tak zajdi k lékaři hned v pondělí.
Když se Ti něco takového ještě někdy v budoucnu stane, tak nečekej nikdy takhle dlouho.

Marunka2

Ahoj, chtěla bych tě uklidnit a poradit ti. Teda nic nového nečekej. 🙂
V několika prvních letech může být menstruace občas nepravidelná i když nežiješ sexuálním životem. Já ji teda mívala celkem OK pořád a až po mnoha letech se mi občas ta pravidelnost něčím vykolejila. Například když jsem odjela po ukončené menstruaci na zahraniční pobyt, tak se mi nečekaně po 14 dnech vrátila. A dokonce před dvěma lety jsem to měla podobně, jak to ty popisuješ. Jen jsem z poloviny byla zrovna opět v zahraničí, takže jsem se dostala na gynekologii až už jsem zas nic neměla (žádná krev, žádné špinění). Doktor to jen zkontroloval, řekl že došlo normálně k ovulaci, ale nějak mi tu historku o tom opakování vpodstatě dvakrát za sebou nevěřil. Tak jsem to prostě brala, že se to občas stane a je vše OK.

Ta rada: !!! ROZHODNĚ KE GYNEKOLOGOVI ZAJDI!!!
Jestli jsi tam ještě nebyla, tak se ničeho neboj! Prohlídka není nijak bolestivá. Jestli se stydíš, řekni si, že tam chodí všechny holky a ženy. Nebo aspoň ty, které na sebe dbají. A že je to prostě doktor, tak jako zubař nebo praktik se dívá do pusy, ušař do ucha, ortoped na nohy atd. Mluvím o těch doktorech v mužským tvaru, ale platí to i na doktorky!

bolak

ocko: jak „déle než je u Tebe běžné“? Hned v úvodu píše že její 13 let a že to dostala prvně. Z první věty tvé odpovědi by se tedy dalo usoudit že menstruovat není normální…

Tripsie: sory že sem ti do toho skočil, tohle je jen můj další marný pokus přinutit ty, co odpovídají na otázku, aby si ji aslepoň přečetli…