Je to moje dobrá vůle nebo povinnost?

Koupil jsem pozemek na zahradu, který byl podélně oplocen z obou stran jinými zahrádkáři a mě zbývá oplotit pouze dvě krátké strany a já se ptám: je to moje dobrá vůle, když přispěji nějakou částkou na pletivo a sloupky oběma zahrádkářům nebo to je moje povinnost?!

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že je to dobrá vůle. Plot si dělá ten, kdo ho tam chce. Pokud ho chtějí oba, je samozřejmě v souladu se selským rozumem a v zájmu dobrých sousedských vztahů, když se na něj složí rovným dílem. Když je však jednomu z nich zcela fuk, bude-li tam plot nebo ne (např. když má pozemek pouze jako investici), tak ten druhý s ním nic nenadělá.
V tomto konkrétním případě bych ale hádal, že na plotě se už asi dřív nějak domluvili sousedé s bývalým majitelem. Cpát sousedům další peníze by pak byl čirý nerozum.

Další odpovědi
gecco

Šlo by o tvou dobrou vůli.
😉

mosoj

Podle nového občanského zákoníku je to povinnost ! všech !!!!
Ovšem nejsem si jist zda se to bude praktikovat.
Doplňuji:
Ve sporu bude ten, kdo nechce přispět ale prohrávající.

Celander

Je to dobrá vůle. Pozemek si ohraničuje majitel sám protože CHCE. Pokud mu pak někdo zaparkuje na zahradě je to chyba majitel pozemku.

anonym

Zahrádky jsou nově založené, takže žádný předchůdce nebyl.