mosoj

Je to ekologické ?

ČD Cargo prodá 80 lokomotiv, sešrotuje 5000 vagonů a propustí 2200 lidí !
Čí je to ostuda ?
Doplňuji:
A co nás čeká dál v této republice ?

Nejlepší odpověď
Pájo

Je to způsob, jak se dostat ke státnímu majetku. ČD bylo rozděleno – oddělil se majetek a lidé a vzniklo tak ČD Cargo… to se nechá zkrachovat. Staré lokomotivy za pakatel koupí tzv. noví dopravci na českých kolejích a bude se z vesela vydělávat… majetek se pomaloučku rozmělní a stát příjde na buben.
Doplňuji:
Není to ani logické, ani ekologické, natož ekonomické.

Další odpovědi
Drap

Nediv se, co vláda a státní firmy udělají je vždy výhodné. Problém je v tom, že my , obyčejí blbci to nepochopíme.

Wang

venkovane
železnice vždy byla efektivnější, než všechny kamióny.
Tss, nemusím snad psát, kolik kamionů se vešlo na jeden vlak a za jaký pakatel se to ve srovnání s kamionem na dráze vezlo. A neničily se silnice.
Jenže to se muselo dobře plánovat.

venkovan

Železnice špatně konkuruje kamiónům. Jsou hbitější – z místa nakládky do místa vykládky.
Ale o ČD Cargo se lecos šeptá. Takže co je šeptem, to je čertem.