Alesh

Je to dobrý regál za dobrou cenu?

https://www.o­bi.cz/police-a-regalove-police/obi-kovovy-bezsroubovy-regal-bily-195-cm-x-100-cm-x-40-cm/p/5376942

Jinak trochu nechápu:
Popis výrobku: „Každá z pěti polic má nosnost až 200 kg při rovnoměrném rozložení zatížení.“
Vlastnosti výrobku: Nosnost: 65 kg

Takže na polici můžu dát 200 kg a celkem 65 kg na celý regál? Jsem debil já nebo někdo jiný? 🙂

Nejlepší odpověď
aliendrone

Osobně jsem prakticky totožný skládal holkám od vedle. Výhodný? Já myslím, že do dílny/garáže je super, k montáži stačí kladívko (nebo mocnější pěst) a rukavice (místy ostré hrany dílů), když se budeš u toho vykecávat (s tím, že to vidíš poprvé), tak do 20 minut složené. Další kus už bude mnohem rychlejší. Kancelářské tupouny z OBI (apod. kšeftů) co píší podobné bláboly NIKDY NEBER VÁŽNĚ!!! Ověřuj vše sám, je to tvůj zájem, jejich zájem je prodat za každou cenu!

Jinak – hmotnost na polici je 200kg (při rovnoměrném zatížení), celková je tedy 1000kg. Vím, že to vypadá chatrně, ale je to tak. Doporučuji mít fakticky ROVNOU podlahu, pokud bude regál hodně zatížen. Tady jsem ti našel infolist podobného kousku (rozdíly mezi nimi jsou minimální) https://www.ces­keregaly.cz/re­galy/cz/kovove-regaly-s-drevotriskou/do-175-kg-na-polici_82/regaly-vyska-180-cm_93/5-polic_112/pro­dukt/kovovy-regal-biedrax-35-x-75-x-180-cm---5-polic-x-175kg--pozinkovany?gclid=E­AIaIQobChMI9KKyp­d2z3AIVFjwbCh3GDQrj­EAQYAyABEgJL2fD_BwE

Já bych ale raději deklarovanou plnou zátěž nezkoušel, spokojil bych se max 600–700kg. Však až uvidíš na vlastní bulvy, pochopíš. ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Není to celkem 65 kg.. Maj to blbě. Hned v úvodu je 65 kg/police, takže to bude celkem max 200 kg. To se udává kvůli nosnosti podlahy.

Hle… i to je možnost… Tak pak nezbývá, než tam zajít, poradit se, kouknout do papírů… poradit se s podavačem…

Hlada

Je tam překlep. Jedna nula navíc.
Správně má být celková nosnost 65 kg, maximální na polici 20 kg.

Mc Merkurion

… nosnost 65 kg je při zatížení police ve středu touto hmotností (průhyb), při rovnoměrném, po celé ploše pak „až“ 200 … záleží, jestli je to kufr vcelku, nebo cihly vedle sebe …

Hlada

Nedoporučuju. Dostal jsem ho jako dárek. Sám bych si ho nikdy nekoupil. Není zavětrovaný, má se připevnit ke zdi, aby nespadnul. Po zatížení několika kg je plech police viditelně prohnutý. Cena je vysoká.

Edison

20 kg je míň, než malej pytel cementu, nebo kanďák nafty. Tak si to představ, kolik to e věcí. Třeba transformátory, zdroje… jsou kurva těžký. Chce to přemýšlet…

aliendrone

Chtěl jsem át dotazu hvězdu, ale s šikovností sobě vlastní jsem dal Hladovi palec, i když se mýlí. No, snad se kvůli tomu svět nezboří – ostatně mnohem důležitější je fakt, že Aliendrone je NEJKRÁSNĚJŠÍ!!! ;) :D :D

Hlada

Nemýlím se. Ten regál mám shodou okolností doma. Síla plechu i s nátěrem je 0,75 mm. 200kg na polici je naprostý nesmysl. Police by na jednom místě bez trvalé deformace neudržela ani těch 20 kg. Proto to doporučení na rozložení zatížení.
Regály z odkazu jsou něco diametrálně odlišného. Police jsou z dřevotřísky.

Edison

Ano. Svět se fak nezboříl. Tvé počty jsou ale poněkud mimo. 200 kg na tenhle štok? Neblázni… Mám nějaké to technické vzdělání a 65 k na štokg vidím jako opravdu maximum… Pak těch 200 kg na stojan celkem i sedí… Obdobně sedí i těch 20 kg/štok a 65 kg na celej stojan, ale to mi přijde málo… Ale Tvůj výpočet je nějak totálně mimo.

aliendrone

Ale ale šoudluži, to nevíte kolik šoudluhů se vjde do západoněmeckého obrlněného tlanspoltélu?

Jinak – osobně jsem skládal podobný (viz odkaz), tam je nosnost police 175kg a celková 875, tak 200/1000 by nebylo zase nic tak překvapivého. Z toho odkazu OBI není zřejmé jak to doopravdy je, proto píši NEVĚŘIT jim a PROVĚŘIT! Ovšem pokud si je Hlada jistý, že má stejný, tak se hádat nebudu – rozhodující konec konců je údaj výrobce. :)

Edison

Ona ta nosnost police se dá odhadnout z toho, jak má udělanou výstuhu, z jakýho plechu to je, jaký romměry, jak vypadaj ty šprušlišky, který držej štoky a tak. Nosnost stojanu se dá odhadnout podle nožiček a síly těch vinglů. Tady jsou jen takový titěrný plastíky, ty by asi při tuně/4 pěkně popraskaly. Jinak vycházejme z toho jaké dva údaje tam jsou uvedeny: 65 kg a 200 kg. Takže buď je to 20/65 nebo 65/200. Tak jako tak to chce tam zajít a podívat se osobně.