Rokio

Je to, co obvykle čtu a sleduji, bulvár?

Rád čtu populárně-naučné časopisy, rád čtu krimi zprávy a také se rád dívám na videa, která obsahují určitý počet faktů na konkrétní téma. Rovněž zbožňuji rubriku ekonomika a finance, technika a bydlení.

Téměř nikdy nesleduji zprávy o celebritách a zprávy o politicích mě také moc nezajímají.

Má hlavně rád, pokud zpráva působí hodně na emoce a senzace (třeba i o financích, nebo týkající se vědeckého tématu).

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Zřejmě ne. Znám jen bulvární časopisy Blesk, Aha, nebo některé týdeníky, kde se se píše, co se mezi celebritami stalo, kdo s kým se rozešel atd.

Někdy zahlédnu v reklamě v TV, ale nevěnuji tomu pozornsot. Ale i na netu jsou bulváry – např. Soukupův bulvár, i když i informace.

Další odpovědi
Kepler

ne

Ne, to co čteš není bulvár. Bulvár s potěšením masíruje právě celebrity. Některé vykoukne bradavka, u jiné zahlédnou kalhotky, tahle chodí s tím a opustila tamtoho…je mi z toho na blití. Anebo bulvár píše o nějakých faktech, o kterých nemá ani páru a jsou z toho senzacechtivé nesmysly, achjo.

Edison

jiná odpověď

UTFG definice bulvárních médií ti napoví.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bulv%C3%A1rn%C3­%AD_m%C3%A9di­um

zjentek

ano

anonym

ano

Emoce versus strohá fakta … tím se definuje bulvár. Do zprávy vždy vkládá senzaci, velkou dávku emocí a dokonce i vlastní postoj. A je jedno zda probírají celebrity, bitcoiny, politika či Elona Muska. Pokud při čtení zpráv hledáš především senzace a emoce, jsi na konzumaci bulvárního zpravodajství rozhodně potenciálně více orientován.

Zkus jako experiment místo nějakých novinek a reflexu, číst zpravodajství profesionální kde tlak na emoce, senzace ani osobní postoje redaktorů nikdy nenajdeš. Viz třeba ceskenoviny.cz (čtk) schválně jak dlouho to jen s fakty vydržíš táhnout …