iceT

Je těžké stát se filmovým kritikem?

Je rozdíl mezi recenzentem a kritikem?Co k tomu člověk potřebuje znát,vědět,umět?
Kolikrát si pročítám recenze na to a to dílo a nestačím se divit…

Nejlepší odpověď
kapka

Recenze a kritika je to samé.
Jestli je to těžké? Každý pro to asi vlohy nemá, někdo naopak ano. Podle mě je nutná velká slovní zásoba, umět dobře formulovat myšlenky, mít určitý cit pro věc a umět si všímat detailů, vyznat se ve filmech všeobecně, znát i starší filmy, mít hodně nakoukáno, rozumět různým žánrům. Mít vkus. Nejspíš jsem ještě na spoustu věcí zapomněla.
Co mají přímo kritici vystudováno, to nevím, hodila by se asi novinařina.
Zkusit si udělat recenzi na film může dnes díky internetu prakticky každý, ale ne každý se tím samozřejmě uživí.

Další odpovědi
led

Po skončení filmu je každý kritikom – vyjadruje svoj názor na film.
Ale nie každý by sa tým dokázal uživiť. Nie každý má na to tú správnu vyjadrovaciu schopnosť a znalosť problému. Každú recenziu (kritiku) berme ako vyjadrenie názoru kritika na daný predmet.
PS.
všimnite si kvalitu kritiky na tejto stránke, aj tu je dosť kritikov. 🙂

anonym

Když čtu různé kritiky, vždy si vzpomenu na slova Karla Čapka: „Literární kritik je člověk, který přesně ví, jak by to knihu napsal, kdyby to uměl.“