England1522

Je těžká právnická fakulta? a v čem?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Je, zejména v Plzni.

Další odpovědi
arygnoc

otvorte si nejaký zákon (knihu) a uvidíte.

Logika nehrá rolu, treba mať kopec údajov „v hlave“, teda mať dobrého pamätováka.
Doplňuji:
a treba mať dobrý žalúdok – napr. taký obhajca v trestnom práve mnohokrát obhajuje človeka, ktorý si ani pomenovanie človek nezaslúži.

Proste, právnici sú ľudia, ktorí nemajú chrbát, obhajujú i to, čo je mnohoráz proti zdravému rozumu.

Nie nadarmo sa hovorí, že nebuď zlodejom ,ale právnikom, ten si nakradne viac (v českých podmienkach s výnimkou politikov).

anonym

Je potřeba mít logické (analytické i syntetické) myšlení a dobrou paměť – jinak nijak náročná není…
😉

anonym

Velmi, a v čem to spočívá? Cihly, beton, kov, sklo a další stavební materiály.