Petr12

Je tento text dobře napsán

Před chvílí jsem potkal v Praze paní s čepicí Nike

Odpovědi
elkon

Já bych napsal: „Před chvílí jsem potkal v Praze paní, měla čepici Nike“.

zjentek

Já bych napsal: Před malou chvílí jsem v Praze potkal paní. Na čepici se vyprdnu, protože z toho jax větu zformuloval tady nikomu není jasný, jestli si ji nesla a jak, či šla třeba vedle ní ta čapka poslušně jako pejsek 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Filip84

Ne, není.

Můžeš napsat: „Před chvílí jsem potkal v Praze paní s pánem.“ Z toho je seznatelné, že jsi šel / jel, nebo tak něco, po Praze a potkal jsi dvě osoby, z nichž jedna byla muž a druhá žena opačného pohlaví.

Nemůžeš, ovšem, napsat, že jsi potkal ženu a čepici Nike. To ta čepice šla na vejlet? Tak jako samovolně? Nebo si tam hověla, jenom takhle, měla siestu? 🤷‍♀️😅

Ty jsi autista? Nebo máš nějakou dis něco? No ne, protože napsat „Před chvílí jsem potkal v Praze…“ je, jak Radovan Kaluža & „kolegové policie už na tom pracuje“. 🤦‍♀️ Nesprávná, nelogická, syntaxe větná.

Před chvílí jsem v Praze potkal paní, která měla na hlavě čepici Nike.
Před chvílí jsem v Praze potkal paní, která nesla s sebou čepici Nike.
Před chvílí jsem v Praze potkal paní, co měla pěknou čepici Nike na hlavě.

Nebo tak něco.

Můžeš to, samozřejmě, ještě rozvinout:

Jda po Praze, potkal jsem paní, která měla na hlavě čepici Nike.
Sedě na lavičce v Praze, přišla ke mně paní, která měla překrásnou čepici Nike.
Jda po ulici v Praze a potkav krásnou ženu, ocenil jsem, jak (kterak) krásnou čepici Nike na hlavě měla.

Ovšem, být já na Tvým místě, do transgresivů bych se nepouštěl, aniž bych Ti chtěl, přirozeně, radit, nebo se Ti montovat do žití.

Arcimozek

Ano, Petře, je.