Mirdas

Je takové svědectví k něčemu ?

Příklad:
Manželé se před přáteli pohádají a vymění si názor, že od druhé strany nebudou chtít ani korunu, jen chtějí rozvod.
Po čase ovšem jedna strana se dozví že bude dědit nemalý majetek.
Přihlédne v tomto případě rozvodový soud na svědectví lidí, že se protistrana slovně zřekla nároků, a nebo nemá taková výpověď žádnou váhu a dědictví se musí rozdělit?
Doplňuji:
-

Jen teoreticky, zda by jedna strana například vyhrála větší sumu peněz ?

Nejlepší odpověď
anonym

Dědictví nepatří do SJM (společné jmění manželů), je výlučně majetkem pouze dědice (a to i během manželství), tedy jednoho z manželů a tudíž po rozvodu není dědictví předmětem vypořádání a dohody o rozdělení majetku po rozvodu.
Žádné svědectví tedy nebude třeba.
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/rodinne-pravo/spolecne-jmeni-manzelu/246-patri-dedictvi-do-spolecneho-jmeni-manzelu-nebo-ne.htm
Doplňuji:
Výhra není dědictví.

Další odpovědi
marci1

Dědictví do SJM nepatří. Výhra peněz ( pokud se udála v době trvání manželství ) patří do SJM.
Podrobněji : http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/vztahy/roz­chod-rozvod-vyzivne/co-pati-a-nepati-do-spoleneho-jmni-menel-sjm-tedy-majetku-manel

Emefej

Libovolná strana se může zřeknou podílu na společném jmění manželů před soudem, případné svědectví přátel by zřejmě nehrálo žádnou roli.