autacek

Je svobodárna, garsonka a 1+kk to samé?

Nejlepší odpověď
Hlada

Svobodárna – ubytovna, nájemní bydlení. Příslušenství může být společné.
Garsonka – byt, nájemní i vlastní. Jedna místnost, příslušenství může být společné.
1+kk – byt, nájemní i vlastní. Typicky panelový, obytná místnost prodloužená o kuchyňský kout, ve zbylém prostoru do obdélníka předsíň a jádro s WC a koupelnou.

Další odpovědi
ivzez

Není to totéž, ale dnešní developeři často garsonku
vydávají za 1 + k. k. nebo dokonce za 1 + 1.
S tímtéž se setkávám u dvougarsonek prodávaných
jako 2 + k. k. nebo 2 + 1.

_______

Doplňuji:

Garsonka býval byt s malou předsíňkou (vestavěná skříň,
+ vchody na WC a do sprchového koutu) a s jednou obytnou
místností, v níž byla kuchaňská linka. Místnost sloužila jako
kuchyně, obývák, pracovna i ložnice.

Takto vybavenému bytu se dnes říká 1 + k. k.,
případně i označení 1 + 1.
Tzn., že za k. k. nebo kuchyni vydávají kuchyňskou linku.
Kuchyně musí být samostatná místnost s oknem.

Kuchyňský kout (k. k.) dříve býval oddělen od obytných místností. Buď
šlo o samostatnou menší místnost bez okna, nebo o (hlubší) výklenek v obytné místnosti (půdorys připomínal písmeno L) bez samostatného okna.

Označení k. k. se používalo i pro menší „kuchyňku“
(spíše jen kuchyňskou linku) v předsíni (linka nebyla v pokoji).

Vyčlenění k. k. se týkalo i vícepokojových bytů.
Samotná kuchyňská linka v obytné místnosti se
nepovažovala za kuchyňský kout.

Výjimkou byly dvougarsonky, kde byla na jedné
stěně jedné obytné místnosti kuchyňská linka.

Kepler

garsoniéra, garsonka >> typ bytu s jednou obytnou místností a příslušenstvím
Tzn. může to být holá nezařízená místnost nebo s vybaveným kuchyňským koutem (pak označená jako 1+kk). Pojem svobodárna se dnes už neužívá, ale zpravidla to bývala jedna cimra typu ubytovna, dlouhá chodba s mnoha dveřmi, společná kuchyňka, WC i umývárny. Znáš to: „dělajú machry a hajzl mají na chodbě…“

Drap

Může to být stejné a nemusí. V každé budově to může být jinak.

Admin2

Jaký je rozdíl mezi garsonkou a 1+1/1+kk? A co je to potom dvougarsonka? :) – odkaz

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-garsonkou-a-1-1-1-kk-a-co-je-to-potom-dvougarsonka