dudu

Je sušička prádla opravdový pomocník domácnosti?

Dceruška si nedávno, údajně jako nezbytného pomocníka v domácnosti, pořídili sušičku prádla. Zatím jen pěje chválu nad správností svého počinu. Moje odkazy, že jde o drahou a poněkud marnotratnou investici neguje tvrzením, že coby chlap nejsem objektivní nechápu všechny výhody této technologie. Má naše ratolest pravdu?

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrá investice. Ušetří čas a bude mít víc energie na svoje koníčky i starosti a další povinosti. Co dneska nežere elektřinu? Snad jen hladové krky. :)

Další odpovědi
Kepler

Pro mně, jako singla je to zhola zbytečná věc. Obsah pračky usuším na šňůrách v koupelně do druhého dne. Pro vícečlennou domácnost to ale může být dokonce nutností, pokud nemá k sušení vhodnou místnost.

Nuk nuk

Nejspíš záleží na okolnostech a situaci, do které si člověk konkrétně sušičku pořídí. Pokud někdo žije sám, ve dvou, nebo nanejvýš s jedním dítětem, a má tím pádem prádla málo, má prostor, kde i v zimě či v deštivém počasí může prádlo pověsit, aniž by to nějak ztrácelo efekt, pak je sušička skutečně asi zbytečná investice navíc.

Pro mne to je hned po pračce asi nejdůležitější domácí spotřebič, který doma mám. Máme sice dvoreček, ale jakmile nastane vlhko a zima, je sušení prádla na něm nemožné. I když pominu délku sušení, naši sousedé z obou stran topí vším možným a všechen kouř jde k nám. Půda je také fajn věc, ale prádlo nám tam schlo třeba i dva týdny, což byl celkem problém, i když jsme byli jen tři, teď je nás pět a z toho tři děti. Kdybych to množství prádla měla sušit na půdě, asi bych ho tam mohla rovnou nechávat. Byteček máme sice celkem velký, ale sušit tady všechno také nejde. V takových případech je sušička opravdu velký pomocník.

marci1

Pro toho, kdo nemá kde sušit větší množství prádla, tak určitě je. Mám prostor na sušení, takže sušičku nepotřebuji. 🙂

anonym

Tyhle srajdy jdou kolem mě,nikdy bych žrout elektriky nechtěl,kdo je línej sušit,tak at si to koupí,když na to má.Já to raději suším v létě venku,to pak úžasně voní od větru nebo to ted suším na topení v domku.

anonym

Když na to má, nemluv jí do toho. Jen jí kazíš radost.

Tess54

Ikdyz máme kde sušit prádlo, prádlo schne dva dny, je zaparene a uz nevoni aviváží a nemluvě o tom že sušák překáží všude kam ho postavím, urcitě bych šušičku viděla nejen z tohohle důvodu jako dobrou investici.. Dále v dnešní době už ani prádlo nemuhchlá, není potreba tedy žehlit, vyvjášet prádlo, nic nikde nepřekáží a do dvou hodin máte vypráno i vysušeno :)

Nuk nuk

Eburo: U sušení asi nejde o lenost. To už by musel mít dotyčný vážně lachtaní nemoc. Jde o to, že ne každý má dost prostoru v zimě sušit tolik prádla, kolik vypere. Kdyby sušičky nebyly, asi bychom to také nějak přežili, ale v našem případě je to jeden z mála spotřebičů, který má skutečně smysl.
Samozřejmě, když někdo pere jednou týdně a ještě přemýšlí, co by do té pračky přidal, aby nebyla poloprázdná, tak to určitě stačí pověsit někde v koutě doma.